Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Niepełnosprawni wędkarze zmierzą się w mistrzostwach spławikowych. Zawody odbędą się na zbiorniku OSIR Wawrzkowizna już 23 maja br.

 

Organizatorami zawodów są: PZW Sekcja Wędkarska Osób Niepełnosprawnych Narządu Ruchu Koło nr 12 Piotr. Tryb. oraz PZW Koło nr 3 Górnik PZW przy KWB Bełchatów. Jednak głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Łukasz Majdan – jeżdżący na wózku bełchatowianin.

 

Zawody dla niepełnosprawnych ruchowo wędkarzy rozpoczną się w sobotę, 23 maja od godz. 7:00. Podczas połowów będzie obowiązywać metoda spławikowa - jedna z najstarszych i najbardziej popularnych technik wędkarskich. Mistrzostwa zostaną rozegrane w jednej kategoriiOPEN. Mogą w niej wystartować uczestnicy i uczestniczki w każdym wieku. Obowiązuje limit miejsc – udział w zawodach może wziąć maksymalnie 30 osób.

 

Jak podkreślają organizatorzy to pierwsze tego typu zawody, ale mają nadzieję, że nie ostatnie. Inicjatywę mieszkańca wspiera także prezydent Bełchatowa . „Tego typu zawody są szansą na wyjście z domu osób niepełnosprawnych. To również sposób rekreacji umożliwiający kontakt z naturą i sportem, który może zapewnić odpowiednią dawkę adrenaliny i poczucia sukcesu. Wszystkim uczestnikom życzę mile spędzonych chwil i udanych połowów” – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

{nomultithumb}

 

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl