Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Już 11 maja br. odbędzie się I Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych. Wydarzenie będzie zwieńczeniem miejskich uroczystości majowych.

 

Bieg pn. „Zabiegamy o pamięć” będzie doskonałą okazją do uczczenia jednego z najważniejszych świąt państwowych oraz pozwoli poczuć dzieciom nutę sportowej rywalizacji. „W obecnych czasach wyraźna zdaje się być potrzeba szczególnego podejścia do wychowania patriotycznego. Święto Konstytucji 3 Maja daje ku temu okazję. Bardzo trudno jest mówić o tym na poziomie szkoły podstawowej tak, aby przekazać ważne treści, a równocześnie zaciekawić młodych odbiorców. Mam nadzieję, że wspólna inicjatywa Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie pozwoli na przybliżenie dzieciom tego jednego z najważniejszych świąt państwowych poprzez sport” – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni są uczniowie klas I-IV szkół podstawowych zarówno z Miasta jak i Gminy Bełchatów. Spotkanie uczestników biegu odbędzie się w parku przy Muzeum Regionalnym. Poszczególne szkoły proszone są o zgłoszenia list zawodników bezpośrednio w dniu zawodów od godz. 9:00. Zawody rozpoczną się godzinę później – o 10:00.

 

Uczniowie klas I-II z podziałem na dziewczęta i chłopców będą mieli do pokonania dystans o łącznej długości 400 m. Starsze dzieci z klas III-IV zmierzą się z odległością 600 m. Po każdym kolejnym starcie odbędzie się dekoracja zwycięzców. Symbolika biegu skłania również w miarę możliwości  do ubioru białych i czerwonych koszulek przez uczestników.

 

Szczegóły znajdują się w Regulaminie poniżej.

 

Organizatorami biegu są: Prezydenta Miasta Bełchatowa, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny i Muzeum Regionalne.

 

{nomultithumb}

 


Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:
Download this file (Regulamin - Bieg Konstytucji 3 maja_2015.doc)Regulamin[ ]44 kB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl