joombig banner rotation images

Menu

Blisko 400 osób wystartowało w Bełchatowskim Biegu Niepodległości. W ten sposób młodzi sportowcy uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności.

 

Bełchatowski Bieg Niepodległości odbywa się każdego roku. 6 listopada wystartował po raz dwunasty. Podobnie, jak w latach ubiegłych także i tym razem zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Łącznie w biegu wzięło udział blisko 400 osób. Wśród nich znaleźli się uczniowie podstawówek, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. „Bieg ma szczególny historyczny kontekst. Start bełchatowian w zawodach jest manifestacją przynależności narodowej, przywiązania do historii Polski, uczczenia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918roku. Niezmiernie więc cieszy, że tak wiele osób zainteresowało się naszym biegiem” - mówi Wiktor Rydz, Koordynator Zespołu ds. Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Bełchatowie. Organizatorem XII Biegu Niepodległości byli Prezydent Miasta Bełchatowa, Bełchatowski Klub Lekkoatletycznych oraz Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Zawody to jedna z imprez towarzyszących miejskim obchodom Święta Niepodległości.

 

W zależności od kategorii, biegacze mieli do pokonania dystans o długości 600, 800, 1000 lub 1600 metrów. Trasa, tradycyjnie przebiegała parkiem Olszewskich – wokół Muzeum Regionalnego. Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych trasę najszybciej pokonały: Martyna Antosiak (klasy IV), Zuzanna Koch (kl. V), Aniela Lis (kl. VI).  Spośród chłopców najlepszymi biegaczami okazali się: Mateusz Marciniak (kl. IV), Gustaw Stęplewski (kl. V) oraz Adam Patrzyk (kl. VI).

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także kategoria gimnazjalistów. Pierwsze miejsce wywalczyły: Julia Grzelewska (kl. I) oraz Barbara Berłowska (kl. II-III). Z chłopców najlepszy wyniki uzyskali: Dawid Kaleja (kl. I) i Artur Cholerzyński (kl. II-III). W ostatniej kategorii – „Open” bezkonkurencyjnie wygrali: Patrycja Wieczorek (kat. kobiety) oraz Mariusz Jurczyk (kat. mężczyźni). „Patrząc na klasyfikację końcową można zauważyć, wiele osób powtórzyło swój ubiegłoroczny sukces i po raz drugi stanęli na podium, jako najlepsi. Gratulujemy ogromnego zapału i determinacji. Zaś wszystkim biegaczom dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że spotkamy się z wami także za rok” - dodaje Wiktor Rydz.

 

>>> XII Bełchatowski Bieg Niepodległości – pełna klasyfikacja

 

Podczas biegu szkoły rywalizowały także o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzymały go placówki, które najlepiej wypadły w klasyfikacji końcowej. Do kolejnego – XIII Biegu Krzyże będą się znajdować w Szkole Podstawowej nr 8 oraz w Publicznym Gimnazjum nr 4 i II Liceum Ogólnokształcącym.

 

Wszyscy uczestnicy Biegu Niepodległości, a także ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Czekała na nich także ciepła herbata i grochówka.


autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020