joombig banner rotation images

Menu

Już 9 listopada w Hali Energia odbędą się II Otwarte Zawody Wspinaczkowe organizowane przez Bełchatowski Klub Wysokogórski. Przedsięwzięcie wsparł i objął patronatem Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Wszystkich bełchatowian, a w szczególności miłośników sportów ekstremalnych, zachęcamy do udziału w II Otwartych Zawodach Wspinaczkowych. Przedsięwzięcie odbędzie się w miejskim obiekcie – Hali Energia przy ul. Dąbrowskiego 11. Początek zawodów organizatorzy zaplanowali na godz. 15:00. Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów od godz. 14:40. Każdy, kto chciałby wziąć udział w zawodach zobowiązany jest do poniesienia symbolicznej opłaty w wysokości 5 zł.

 

Specjalnie dla miłośników tego typu aktywności zostanie przygotowanych 16 dróg wspinaczkowych, o 4 poziomach trudności. Wszystkie trasy będzie można pokonać zupełnie bez zabezpieczeń, a przed ewentualnym upadkiem będą chronić atestowane materace. Taka forma wspinaczki fachowo określana jest mianem boulderingu. Zawody będą przeprowadzone w trzech kategoriach: męskiej, kobiecej i junior – dzieci poniżej 13 roku życia.

 

Istotny jest również ubiór uczestników. Każdy z zawodników powinien mieć na sobie strój sportowy lub inny nie krępujący ruchów oraz zmienne obuwie sportowe. Mile widziana jest również chęć do rywalizacji fair play oraz dobry humor. Po zakończonych zawodach na wszystkich uczestników będą czekać upominki.


autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020