joombig banner rotation images

Menu
Bełchatów wzbogacił się o strzelnicę pneumatyczną! Miejsce, gdzie można rozwijać swoją pasję do strzelectwa sportowego, jest spełnieniem marzeń wielu bełchatowian – zarówno młodzieży, dorosłych, jak i nieco starszych.

Strzelnica, gdzie można uprawiać olimpijskie konkurencje pistoletu i karabinu pneumatycznego, powstała dzięki grupie osób, które przy Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym utworzyły sekcję strzelectwa sportowego „Iglica”.

Obiekt został wyposażony w sześć stanowisk do strzelania. Są kulochwyty oraz transportery do tarcz. Stanowisko strzeleckie od tarczy dzieli regulaminowe 10 metrów. Dzięki temu bełchatowska strzelnica spełnia wszystkie wymagania Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Sekcja BKL „Iglica” nastawia się na szkolenie młodzieży, ale w swoje progi zaprasza także osoby dorosłe i seniorów.

Uroczyste otwarcie strzelnicy, która mieści się w pomieszczeniach budynku przy ul. Czyżewskiego 7, odbyło się 27 października. Jednym z zaproszonych gościł był Antoni Kamiński, Prezes Łódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego, który wyraził ogromne zadowolenie, że taki obiekt powstał właśnie w Bełchatowie.  

Jak zapowiadają członkowie „Iglicy” już w listopadzie odbędą się pierwsze miejskie zawody na strzelnicy. Wszystkich chętnych zachęcamy więc do śledzenia oficjalnego fanpage sekcji na facebooku, gdzie na bieżąco zamieszczane są wszystkie informacje.


autor: AD-A, BK-P
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020