joombig banner rotation images

Menu

Dzieci, młodzież oraz dorośli wystartują w Bełchatowskim Biegu Niepodległości. Zawody odbędą się 6 listopada, tradycyjnie w Parku Olszewskich.

 

Już po raz dwunasty amatorzy biegania spotkają się na starcie Bełchatowskiego Biegu Niepodległości. Zawody wystartują 6 listopada, o godz. 11:00. Dla sportowców to nie tylko możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, ale także okazja by uczcić zbliżającą się 96. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości. „Bieg ma szczególny historyczny kontekst. Start uczniów w zawodach jest manifestacją przynależności narodowej, przywiązania do historii Polski, uczczenia odzyskania w 1918 roku przez Polskę suwerenności. Symbolika biegu skłoniła jego organizatorów do ufundowania przechodniego Krzyża Niepodległości. Każdego roku trafia on do szkół, które najlepiej wypadły w biegu” – mówi Wiktor Rydz, Koordynator Zespołu ds. Kultury i Sportu w bełchatowskim Urzędzie Miasta.

 

W biegu tradycyjnie mogą wystartować uczniowie podstawówek, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Organizator – Prezydent Miasta Bełchatowa do udziału w zawodach zaprasza także dorosłych. Specjalnie dla nich została przewidziana kategoria Open. Warto dodać, że osobna klasyfikacja będzie prowadzona dla dziewcząt i chłopców. W zależności od wieku, biegacze będą mieć do pokonania dystans o długości 600, 800, 1000 lub 1600 metrów. Trasa, podobnie jak w latach poprzednich, będzie przebiegać w Parku Olszewskich – w pobliżu Muzeum Regionalnego. Podczas biegu szkoły będą także rywalizować o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzyma go placówka, która wypadnie najlepiej w klasyfikacji końcowej.

 

Zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 5 listopada br. do godz. 12.00. Bezpośrednio przed startem – w dniu biegu opiekun powinien dostarczyć do biura zawodów listę startujących z podpisem dyrektora i pieczęcią szkoły. Każdy startujący zobowiązany jest do posiadania karteczki z nazwiskiem, imieniem, rocznikiem i pieczątką szkoły. W kategorii szkół podstawowych do każdego biegu (kategorii wiekowej) można zgłosić po 5 zawodników/czek. W przypadku szkół gimnazjalnych limit wynosi 10 zawodników/czek. Dla szkół ponadgimnazjalnych oraz zawodników Open – nie ma ograniczeń ilościowych. Oprócz pamiątkowych dyplomów na uczestników będzie czekał ciepły posiłek.

 

Więcej szczegółów o XII Bełchatowskim Biegu Niepodległości można znaleźć w regulaminie znajdującym się poniżej. W załączeniu znajduje się także formularz zgłoszenia i karta startowa.

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 


 

 

 

Załączniki:
Download this file (kartka startowa - biegi.doc)Karta startowa[ ]30 kB
Download this file (regulaminBN_2014.doc)Regulamin biegu[ ]31 kB
Download this file (zgloszenie_popr.xls)Zgłoszenie[ ]27 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020