joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów po raz drugi będzie gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Hokeja Podwodnego Aquattack 2014. Zawody będą rozegrane pod Patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa.

 

Już 18 października na basenie przy Hotelu Sport w Bełchatowie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Hokeja Podwodnego Aquattack 2014. To druga edycja tych zawodów w naszym mieście. Organizatorem przedsięwzięcia jest bełchatowski Klub Aquarius. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że hokej podwodny w Polsce jest sportem niszowym. Jesteśmy jedynym klubem w województwie łódzkim i jednym z dziewięciu w całej Polsce. Tym bardziej widzimy możliwość, by właśnie ta dyscyplina na dobre zagościła do Bełchatowie, a klub Aquarius stał się czołową drużyną w Polsce” – mówi Łukasz Pawełoszek, sekretarz KHP Aquarius.

 

Turniej rozpocznie się około godz. 10:00 symbolicznym wrzuceniem krążka do wody. Zawody będą podzielone na dwie części – eliminacyjną i finałową. Ten niezwykle widowiskowy sport w całości toczy się na dnie basenu i wymaga od zawodników nie lada umiejętności i kondycji.

 

Działalności hokeistów, w ramach otwartego konkursu ofert, wspiera także prezydent Marek Chrzanowski: „Zależy mi, aby mieszkańcy mieli możliwość poznawania różnych i ciekawych, a zarazem widowiskowych dyscyplin sportu. Stąd chętnie wspieram i promuję tego typu kluby i stowarzyszenia”.

 

Już dziś zachęcamy wszystkich mieszkańców do obejrzenia podwodnych zmagań. Dzięki monitorom i kamerom umieszczonym pod powierzchnią wody będzie można podziwiać te niezwykłe rozgrywki. Wstęp na turniej jest bezpłatny.Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. archiwum KHP Aquarius

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020