joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Miasta Bełchatowa chce uhonorować siatkarzy PGE Skry, którzy wraz z reprezentacją „Biało-Czerwonych” zdobyli Mistrzostwo Świata.

 

Tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej na świecie należy do reprezentacji Polski. To wielki sukces i powód do dumy dla całego kraju, a w szczególności dla Bełchatowa i PGE Skry. Zdaniem Prezydenta Miasta Bełchatowa na wyróżnienie i podziękowanie ze strony samorządu zasługuje cała mistrzowska drużyna, a szczególnie Ci z siatkarzy, którzy reprezentują barwy naszej drużyny. W nowym sezonie w bełchatowskiej Skrze zagra aż czterech złotych medalistów Mistrzostw Świata: Michał Winiarski – kapitan reprezentacji, Karol Kłos – wyróżniony nagrodą dla najlepszego blokującego, Andrzej Wrona – zmiennik Kłosa oraz Mariusz Wlazły – najlepszy atakujący turnieju i MVP całego turnieju.

 

„Jestem dumny, że Bełchatów jako miasto siatkówki, Mistrza Polski – Skry dodał swoją wartość do sukcesu polskiej reprezentacji. Myślę, że obecnie każde miasto chciałoby, aby w jego granicach mieszkali Mistrzowie Świata. To dla Bełchatowa wyróżnienie i prestiż – Mistrzowie Świata są wśród nas każdego dnia, nie tylko podczas meczów, ale i codziennych czynności. Chcielibyśmy ich w sposób szczególny nagrodzić. Największym wyróżnieniem, jakie możemy im przekazać jest Honorowe Obywatelstwo – trwały zapis w kartach historii naszego miasta. Wystąpię z wnioskiem o nadanie takich tytułów dla bełchatowskich siatkarzy podczas październikowej sesji Rady Miejskiej. Jestem przekonany, że propozycja zostanie pozytywnie przyjęta przez radnych. Chciałbym również, aby Siatkarska Aleja Gwiazd w centrum Bełchatowa została uzupełniona o kolejne nazwiska siatkarzy – tym razem Mistrzów Świata” – mówi Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Warto dodać, że tytuł Honorowego Obywatela został przyznany również Konradowi Piechockiemu prezesowi Skry Bełchatów oraz Danielowi Castellani’emu trenerowi Skry Bełchatów. Prezydent Miasta Bełchatowa nadał te wyróżnienia w 2009 roku za szczególny wkład w promocję Bełchatowa na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fot. Skra Bełchatów

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020