joombig banner rotation images

Menu

Przed nami kolejna edycja Siatkarskiego Weekendu Mocy. Na trzy dni pełne atrakcji zaprasza Prezydent Marek Chrzanowski i PGE Skra Bełchatów. Sprawdź szczegóły!

 

We wtorek, 23 września odbyła się konferencja prasowa poświęcona Siatkarskiemu Weekendowi Mocy, który rozpocznie się w już w najbliższą sobotę – 27 września. Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaprosili prezydent Bełchatowa Marek Chrzanowski, prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki i prezes Klubu Kibica Skry Bełchatów Zbigniew Mikołajczyk. Zaproszenie trafiło do miłośników bełchatowskiej drużyny w całym kraju za pośrednictwem telewizji Polsat, która wyemitowała całość spotkania na swojej antenie.

 

 

Jakie atrakcje czekają na fanów siatkówki? Długo wyczekiwany Siatkarski Weekend Mocy rozpocznie się już 27 września! Tego dnia na Placu Narutowicza w godz. 15:00-18:00 odbędzie się Piknik Olimpijski. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomasz Wójtowicz – polski siatkarz, złoty medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, nominowany do grona najlepszych ośmiu siatkarzy świata. Podczas Pikniku mieszkańcy będą mogli zmierzyć się z różnymi konkursami sprawnościowymi m.in. rozegrać mecz piłki siatkowej na specjalnie przygotowanym boisku. Nie lada gratką dla dzieci będzie na pewno bieg krasnali. Piknik będzie również okazją do poznania szerokiej oferty bełchatowskich klubów sportowych.

 

Już w niedziele, 28 września odbędzie się IV Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów. Na tym wyjątkowym wydarzeniu pojawią się najwierniejsi kibice 8-krotnych mistrzów Polski z odległych zakątków kraju. Tradycyjnie ciekawe propozycje przygotowano dla miłośników siatkówki w każdym wieku. Początek już od godz. 16:00 w parku przy Muzeum Regionalnym. Nie zabraknie zabaw i konkursów dla fanów oraz atrakcji dla najmłodszych: malowania buziek, animacji oraz pląsów z pszczółkami Skry Bełchatów. Na koncert muzycznej gwiazdy wieczoru grupy Afromental zapraszamy już o godz. 19:30. Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie pokaz kolejnych gwiazd – tym razem bełchatowskiej drużyny siatkarzy. Po zespole Młodej Ligii, przed publicznością oficjalnie zaprezentuje się zespół PGE Skry Bełchatów. Podczas zlotu fani będą mieć niepowtarzalną okazję porozmawiać, zrobić pamiątkowe zdjęcie czy zdobyć autograf ulubionego siatkarza.

 

To nie wszystkie atrakcje jakie będą czekać na bełchatowian drugiego dnia Siatkarskiego Weekendu Mocy. W niedzielę, 28 września w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się kolejna edycja Światowego Dnia Serca. Po raz kolejny dzięki krokom podjętym przez prezydenta Marka Chrzanowskiego bełchatowianie skorzystają z serii bezpłatnych badań. Przez cztery godziny – od 12:00 do 16:00 mieszkańcy będą mogli oznaczyć poziom glukozy, ocenić czynniki ryzyka choroby wieńcowej, a także wykonać pomiar ciśnienia krwi. Do dyspozycji bełchatowian będą również lekarze, którzy udzielą konsultacji kardiologicznych i rehabilitacyjnych.
 

Równocześnie z IV Ogólnopolskim Zlotem Kibiców PGE Skry Bełchatów na błoniach przy Muzeum w godz. między 15:00-19:00 prowadzona będzie również akcja „Łódzkie ma pomysł na zdrowie”. Do dyspozycji zarówno mieszkańców jak i fanów siatkówki będzie Miasteczko Zdrowia, gdzie odbędą się m.in. pokazy fitness, zumby oraz spinningu. Bełchatowianie zainteresowani zdrową kuchnią dowiedzą się jak przygotować dietetyczne potrawy. Imprezę poprowadzi Kamil Nosel – prezenter Radia ZET.

 

Główną atrakcją ostatniego dnia Siatkarskiego Weekendu Mocy – 29 września br. będzie towarzyski mecz PGE Skry Bełchatów z jedną z europejskich drużyn - Arkas Izmir. Będzie to pierwszy oficjalny mecz bełchatowskiego zespołu w nowym składzie. Spotkanie rozpocznie się w Hali Energia o godz. 18:00.

 

Już dziś zapraszamy wszystkich, a w szczególności fanów Skry Bełchatów do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu i życzymy udanej zabawy!

 

 

Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020