joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianka Patrycja Wieczorek została powołana do reprezentacji Polski na II Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży.

 

Patrycja Wieczorek – zawodniczka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego ma na swoim koncie kolejny znaczący sukces. Stypendystka sportowa Miasta Bełchatowa ma zasilić polską reprezentację podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Bełchatowianka ma wystartować w biegu przez płotki na dystansie 400 metrów. „To ogromne wyróżnienie dla Patrycji. Sukcesy i wysiłki naszej zawodniczki zostały dostrzeżone. Powołanie do reprezentacji pokazuje także, że Polski Komitet Olimpijski pokłada w niej duże nadzieje” - mówi Artur Morawiec, Prezes Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Tegoroczne Igrzyska odbędą się w sierpniu, dniach 16-28. Reprezentanci Polski – młodzież do lat 18, pojedzie do Chin a dokładnie do Nankin. Oprócz dyscyplin lekkoatletycznych sportowcy zmierzą się również w szeregu innych konkurencji – m.in. piłce nożnej, ręcznej, kolarstwie czy pływaniu i gimnastyce.

 

Przed Igrzyskami bełchatowianka weźmie udział w eliminacjach Europy. „Patrycja będzie miała okazję zaprezentować i potwierdzić swoją sportową predyspozycję. Zawody w Azerbejdżanie są bardzo ważne, bowiem wyłonią one ostateczną listę osób, które pojadą na Igrzyska” - mówi Dariusz Rybarczyk, trener BKL.

 

Pierwsze sportowe kroki zawodniczka BKLu stawiała podczas bełchatowskich Czwartków Lekkoatletycznych, które od lat organizuje prezydent Marek Chrzanowski. „To właśnie podczas tej imprezy sportowej Patrycja została dostrzeżona przez swojego obecnego trenera Dariusz Rybarczyka. Później, właśnie w ramach „Czwartków”, wygrała wszystko, co można było wygrać. W kategorii szkół podstawowych na dystansie 600 m zwyciężyła krajową, a później także międzynarodową edycję „Czwartków LA”. Kolejne lata to następne sukcesy. Jako młodziczka była mistrzynią Polski na 600 m, rok później zmieniając konkurencję na bieg przez płotki na dystansie 300 m była czwarta. W 2013 roku, jako juniorka młodsza przywiozła do Bełchatowa brąz mistrzostw Polski na dystansie 400 m przez płotki” - dodaje prezes BKL. Dobra passa towarzyszy Patrycji także w tym roku. Podczas Halowych Mistrzostw Województwa Młodzików bełchatowianka wywalczyła srebrny medal.

 

Informacja o powołaniu Patrycji do reprezentacji Polski dotarła w wyjątkowym momencie. Za chwilę – 24 kwietnia ruszy bowiem w naszym mieście kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych. W zawodach biorą udział głównie uczniowie bełchatowskich szkół, ale gościnnie uczestniczą w nich także mieszkańcy m.in. gminy Bełchatów, Kleszczowa czy Zelowa.  Jednym z głównych celów „Czwartków” jest wyłonienie najlepszych młodych talentów lekkoatletycznych. „W przypadku Patrycji oraz kilku jej kolegów metoda ta świetnie się sprawdziła. Ogromnie gratuluję bełchatowiance tak znaczącego wyróżnienia. Doceniam także jej ogromny zapał, wysiłek i trudy, które każdego dnia wkłada w treningi i zawody” - powiedział Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa dodając, że zachęcenie do aktywnego udziału w lekcjach wychowania fizycznego w szkołach, tworzenie warunków do czynnego uprawiania sportu przez dzieci i młodzież oraz organizacja następnych edycji „Czwartków” – wszystkie te podejmowane przez władze samorządowe Miasta Bełchatowa działania, pozwalają mieć nadzieję, że będzie tutaj coraz więcej osób zainteresowanych uprawianiem lekkiej atletyki, co w efekcie pozwoli odkrywać kolejne perły tej dyscypliny sportu”.

 

Autor, zamieściła: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zdjęciu Patrycja Wieczorek z nr 514. Fot. BKL

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020