Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

I ty możesz spróbować swoich sił we wspinaczce. Wystarczy odwiedzić bełchatowską halę „Energia”! Sprawdź szczegóły.

 

Ośmiometrowa ścianka wspinaczkowa, różne stopnie trudności, wyszkolony operator – to wszystko czeka na bełchatowian w Hali „Energia”. Nie zależnie od wieku, płci czy sprawności fizycznej każdy mieszkaniec – zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli mogą spróbować swoich sił we wspinaczce. Aby skorzystać ze ścianki nie trzeba dysponować specjalistycznym sprzętem. Wystarczy zmienne obuwie oraz luźny – nie krępujący ruchy strój.„Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają operatorzy, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie. Osoby, które dotąd nie miały okazji się wspinać, nie mają się czego obawiać. Operatorzy pokażą i zademonstrują jak odpowiednio korzystać ze ścianki- mówi Marek Andrzejewski, Prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego „AS” dodając, że do dyspozycji bełchatowian jest także ścianka bulderingowa, która znajduje się pod schodami”. Dla komfortu każdy z użytkowników powinien się zapoznać z regulaminem korzystania ze ścianki, który dostępny jest na hali oraz na stronie internetowej www.btsas.pl.

 

Amatorzy wspinaczki mogą trenować siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku ściana czynna jest w godz. 16:00-21:00. W weekendy dostępna jest od godz. 15:00 także do 21:00. „Mamy także ofertę dla grup zorganizowanych, które ze ścianki dodatkową mogą także korzystać w innych godzinach. Wystarczy, że grupa wcześniej zgłosi taką chęć. Wówczas operator przychodzi wyłącznie dla nich. Pierwsze takie zajęcia już za nami” - dodaje Andrzejewski. Zapisy przyjmowane są w recepcji na Hali Energia lub pod numerem telefonu 44 739-81-11; 798-461-713.

 

Dzieci do lat 13 wejście na ściankę mają bezpłatne. Dla pozostałych osób bilet wynosi 5 zł lub 2 zł – w przypadku, gdy korzysta się wyłącznie ze ścianki bulderingowej. Warto zaznaczyć, że płacąc raz można korzystać ze ścianki w danym dniu bez ograniczeń. Osoby, którym wspinanie spodoba się szczególnie mogą także zakupić karnet na 10 wejść za 40 zł. Dla użytkowników przygotowana jest także szatnia, gdzie każdy może zostawić swoje rzeczy, przebrać się lub po prostu odpocząć. „Tak preferencyjne ceny mogliśmy wprowadzić dzięki dotacji przekazanej przez prezydenta Miasta. Dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert udało się nam także zakupić nowy sprzęt i wprowadzić zmiany na samej ściance” - podsumowuje prezes BTS „AS”.

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. BTS „AS”

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl