Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

„Bełchatowska Piętnastka” zwieńczy cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. To wyróżnienie dla biegu organizowanego właśnie przez nasze miasto.

 

W marcu ruszył tegoroczny cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Na mapie ośmiu wydarzeń biegowych znalazła się także 18 edycja „Bełchatowskiej Piętnastki”. Uliczny bieg, którego organizatorem jest prezydent Marek Chrzanowski we współpracy z Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym zakończy cały cykl imprez. Bełchatów stanie się więc gospodarzem finału, podczas którego zostanie podsumowana tegoroczna rywalizacja. „W pierwszych edycjach „Bełchatowskiej Piętnastki” startowało kilkudziesięciu biegaczy. Dziś blisko ośmiuset z różnych zakątków Polski oraz świata. Portale sportowe okrzyknęły naszą imprezę „prestiżowym biegiem na finiszu sezonu”. Fakt, że województwo właśnie w Bełchatowie chce podsumować i zakończyć swój cykl imprez, to dla nas kolejne wyróżnienie” - mówi Wiktor Rydz, Koordynator Zespołu ds. Kultury i Sportu w bełchatowskim Urzędzie Miasta dodając, że ubiegłoroczną edycję biegu odwiedzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, którym bardzo spodobała się sama impreza oraz jej organizacja, co z pewnością przyczyniło się do podjęcia decyzji, aby nasze miasto dołączyć do listy biegów o puchar marszałka.

 

Trasy wszystkich ośmiu biegów są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Pomiar czasu będzie zaś prowadzony elektronicznie. Podczas każdej z tych imprez będzie prowadzona klasyfikacja w kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i kobiet. Uczestnikiem może zostać każda osoba, która ukończyła 16. rok życia. Do klasyfikacji końcowej biegacza, pod uwagę będzie branych pięć jego najlepszych wyników. Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu trzeba wystartować przynajmniej w pięciu biegach.

 

Więcej informacji o „Bełchatowskiej Piętnastce” można znaleźć na www.pietnastka.belchatow.pl

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl