joombig banner rotation images

Menu

Slalom, zbieranie krążków, jazda tyłem po kopercie – uczniowie podstawówek sprawdzili swoje umiejętności w jeździe na łyżwach. Sportowych emocji nie brakowało.

 

Uczniowie miejskich szkół podstawowych wystartowali w międzyszkolnych zawodach łyżwiarskich. Turniej odbył się 21 marca na lodowisku miejskim. Zabawa „Łyżwy na wesoło” skierowana była do uczniów szkół podstawowych. Wystartowały w nich m.in. dzieci uczęszczające na lodowisko w ramach zajęć wychowania fizycznego. „Turniej odbył się już po raz szósty. Każdego roku organizujemy go na zakończenie sezonu – tak, by uczniowie mieli szansę pokazać łyżwiarskie umiejętności, jakie zdobyły przez cały sezon” - mówi Marek Andrzejewski, Prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego „AS”, które administruje lodowiskiem miejskim.

 

Na zawodników indywidualnych oraz sześcioosobowe zespoły czekało kilka sprawnościowych zadań. Wśród nich m.in. jazda tyłem, slalom, prowadzenie kija hokejowego. Przy wykonaniu każdej konkurencji oprócz techniki ważny był także czas. O wygranej decydowało bowiem to, który zawodnik i zespół najszybciej poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami. Łyżwiarze byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej – klasy 1-3, w rywalizacji indywidualnej, najlepsza okazała się Zuzanna Pasternak. Drugie miejsce przypadło Amelii Dylewskiej, trzeciej Wiktorii Przerywacz, zaś na czwartym uplasowała się Natalia Karczewska. Wszystkie zawodniczki są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 3. Wśród klas 4-6, w kategorii dziewcząt, najlepiej poradził sobie zespół ze Szkoły Podstawowej nr 9. Druga lokata przypadła uczniom Szkoły Podstawowej nr 8. W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z „dziewiątki”. Tuż za nimi na podium stanęła drużyna z „ósemki”.

 

Na wszystkich laureatów czekały pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych łyżwiarskich osiągnięć.

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe „AS”

 

 

 

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020