joombig banner rotation images

Menu

Blisko czterystu zawodników z różnych zakątków naszego kraju przyjechało do Bełchatowa. Sportowcy amatorzy sprawdzali swoje siły w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu low-kick. Organizację zawodów wsparł prezydent Marek Chrzanowski.

 

W weekend 15-16 marca bełchatowską Halę Energia opanowali amatorzy sportów walki. Do naszego miasta przyjechało blisko czterystu zawodników, którzy wystartowali w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów. Sportowej rywalizacji i niezwykłych emocji  nie zabrakło. Zawodnicy walczyli jak najlepsze wyniki, a także o przepustki do Mistrzostw Europy. „Stawka była wysoka - finaliści w swoich kategoriach mają szansę zasilić kadrę Polski na Mistrzostwach Europy. To duże osiągnięcie – marzy o tym chyba każdy, kto trenuje jakiś sport. Było więc o co rywalizować. O randze zawodów świadczy także fakt, że są one współorganizowane i oparte o wszelkie zasady i regulamin Polskiego Związku Kickboxingu” - powiedział Tomasz Krzywda ze stowarzyszenia Tom-Center, które było współorganizatorem mistrzostw w Bełchatowie.


 

Zawody odbyły się w trzech kategoriach: juniorzy, juniorzy młodsi oraz seniorzy. Podczas mistrzostw mogliśmy zobaczyć zawodników w wieku od 16 do 40 lat. Każdy rywalizował w swojej kategorii wagowej – uzależnionej od przedziału wiekowego. W przedziale do 81 kg zwyciężył Kamil Ruta, w walkach do 56 kg Iwona Nieroda (Diament Pstrągowa), zaś w przedziale do 71 kg Łukasz Pławecki (Halny Nowy Sącz).  W rywalizacji do 65 kg najlepsza była Róża Gumienna (Fighter Wrocław). Wśród zawodników do 75 kg bezkonkurencyjny okazał się Paweł Biszczak (Olimp Legnica), z kolei w walkach do 60 kg Michał Królik (PACO Team Katowice). W ostatniej z kategorii +91kg zwyciężył Tomasz Sarara (Wisła Kraków). Ponadto Róża Gumienna (Fighter Wrocław) została uznana za najlepszą zawodniczkę, zaś Kamil Ruta (Wicher Kobyłka) najlepszym zawodnikiem. Nagrody zwycięzcom wręczał Dariusz Matyśkiewicz, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa.
 

Zachęcamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć.

 

 

Autor, zamieściła: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020