joombig banner rotation images

Menu

Takiego wydarzenia w naszym mieście jeszcze nie było. Bełchatów stanie się gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu low-kick. Organizację wydarzenia wspiera prezydent Marek Chrzanowski.

 

Bełchatowską Halę Energia opanują amatorzy sportów walki. Do naszego miasta przyjedzie ponad trzystu zawodników z rożnych stron kraju. Sportowcy sprawdzą swoje umiejętności w kickboxingu – dokładnie w formule low-kick. Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów, o których mowa odbędą się w weekend 15-16 marca. Sportowej rywalizacji i niezwykłych emocji z pewnością nie zabraknie. „W ubiegłym roku w Bełchatowie gościliśmy przedstawicieli MMA. Tym razem stawiamy na kickboxing. To także widowiskowy i emocjonujący sport. Zależy nam, aby mieszkańcy mieli możliwość poznawania różnych ciekawych, a zarazem widowiskowych dyscyplin sportu. Stąd miasto chętnie wspiera i promuje tego typu przedsięwzięcia” - mówi Wiktor Rydz, Koordynator Zespołu ds. Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta. Mistrzostwa, które odbędą się w Bełchatowie to impreza o dużej randze. Zawodnicy będą bowiem walczyć o jak najlepsze wyniki, a także o przepustki do Mistrzostw Europy. „Stawka jest wysoka - finaliści w swoich kategoriach mają szansę zasilić kadrę Polski na Mistrzostwach Europy. To duże osiągnięcie – marzy o tym chyba każdy, kto trenuje jakiś sport. Jest więc o co rywalizować. O randze zawodów świadczy także fakt, że są one współorganizowane i oparte o wszelkie zasady i regulaminy Polskiego Związku Kickboxingu” - powiedział Tomasz Krzywda ze stowarzyszenia Tom-Center, które jest współorganizatorem mistrzostw w Bełchatowie.

 

Jak wskazuje sama nazwa zawody odbędą się w trzech kategoriach: juniorzy, juniorzy młodsi oraz seniorzy. Co za tym idzie, podczas mistrzostw będziemy mogli zobaczyć zawodników w wieku od 16 do 40 lat. Każdy będzie rywalizował w swojej kategorii wagowej – uzależnionej od przedziału wiekowego. Oficjalne ważenie odbędzie się w piątek, a także w sobotę i niedzielę – tuż przed walkami. „Rywalizację sportowców tak naprawdę może zobaczyć każdy bełchatowianin. Dzięki wsparciu prezydenta Miasta wstęp na imprezę jest wolny. Zapraszamy więc na halę Energia wszystkich amatorów sztuki walki i nie tylko” - podsumowuje Rydz. Pierwsze walki będzie można zobaczyć 15 marca właściwie przez cały dzień. Eliminacje zostały bowiem zaplanowane od godz. 8:00 do 20:00. Drugiego dnia – 16 marca odbędą się półfinały – w godz. 8:00-13:00, a także gala finałowa. Walki o czołowe miejsca rozpoczną się około godziny 14:00.

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zamieścił: TK

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020