joombig banner rotation images

Menu

"Giganty Sportu" pod takim hasłem w PG nr 4 odbył się konkurs wiedzy o bełchatowskich klubach sportowych. Niespodzianką dla zawodników i uczniów wizyta piłkarzy związanych z GKS Bełchatów.

 

Kto strzelił najwięcej bramek, który zawodnik Skry jest najniższy, jakie trofea na swoim koncie mają drużyny – między innymi z takimi pytaniami zmierzyli się uczniowie klas szóstych szkół podstawowych, którzy wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bełchatowskich Klubach Sportowych „Giganty Sportu”. Trzecia edycja quizu odbyła się 6 marca w siedzibie Publicznego Gimnazjum nr 4, które jest jego organizatorem. Podobnie, jak w latach poprzednich także i tym razem chętnych do wzięcia w nim udziału nie brakowało. „Ze względu na oddziały sportowe, które istnieją w naszej szkole i współpracują z klubami GKS i SKRA tematyka sportowa dla uczniów PG nr 4 jest szczególnie bliska. Stąd pomysł na zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia. Przez zabawę uczniowie mają okazję pogłębić wiedzę na temat naszych bełchatowskich, sportowych perełek. Konkurs propaguje także ideę zdrowej rywalizacji, grę fair play oraz zasady kulturalnego kibicowania” - mówi Anna Szczęsna, Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 4, które jest organizatorem konkursu. Patronat nad wydarzeniem po raz kolejny objął Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Uczestnicy wystartowali w trzyosobowych zespołach. Na drużyny czekały trzy etapy. W pierwszym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu historii klubów, w drugim odpowiadali na pytania dotyczące zawodników i trenerów, zaś w trzecim zmierzyli się z zagadkami odnośnie ubiegłego i tegorocznego sezonu. Spośród wszystkich zespołów, które wzięły udział w konkursie najlepsza okazała się drużyna ze SP nr 8. Miejsce drugie wywalczyli uczniowie z ZSP nr 9. Na miejscu trzecim uplasował się zespół ze SP w Kaszewicach. Warto dodać, że nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymały nie tylko zwycięskie drużyny, ale wszyscy uczestnicy, czyli także uczniowie z SP nr 3, 4, 5, a także nr 12, 13 oraz SP w Klukach, Szczercowa i Chabielic. Nagrody czekały także na najlepiej dopingujące i przebrane zespoły. Takie wyróżnienie trafiło do uczniów z SP nr 5.

 

„Dla uczestników oraz wszystkich uczniów przygotowaliśmy także dodatkowe atrakcje. Mowa o wizycie reprezentacji zawodników GKSu. Spotkanie było świetną okazją, aby porozmawiać ze swoimi sportowymi idolami, wziąć autograf czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na finał konkursu zaprosiliśmy także byłych piłkarzy GKSu, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów i osiągnięć” - podsumowuje Grzegorz Muskała, nauczyciel wychowania fizycznego w PG nr 4, współorganizator konkursu.

 

 

 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zamieścił: TK

 

{gallery 2014/giganty_sportu|Galeria zdjęć}

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020