joombig banner rotation images

Menu

Uczestnicy pozalekcyjnych zajęć z siatkówki sprawdzą zdobyte dotąd umiejętności. Przed nimi drugi turniej kontrolny, w którym udział wezmą reprezentanci wszystkich podstawówek.

 

Dzięki finansowemu wsparciu ze strony Miasta i zaangażowaniu Skry Bełchatów, dzieci mają szansę rozwijać swoje siatkarskie

umiejętności. We wszystkich miejskich podstawówkach odbywają są bowiem bezpłatne pozalekcyjne zajęcia siatkarskie. Prowadzą je nauczyciele wychowania fizycznego w porozumieniu z koordynatorem wyznaczonym przez Skrę Bełchatów. Z dodatkowych godzin siatkówki korzystają zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z klas IV-VI. Oprócz treningów młodzi siatkarze uczestniczą w turniejach kontrolnych. Pierwsze takie zawody młodzi adepci mają już za sobą. W marcu uczniowie spotkają się po raz drugi. Rozgrywki dziewcząt zostały zaplanowane na sobotę, 8 marca. Z kolei chłopcy sprawdzą swoje umiejętności tydzień później – w sobotę, 16 marca. Każdy rocznik zmierzy się z innym typem rozgrywek. Uczniowie z klas szóstych będą grać „czwórkami”, piątoklasiści „trójkami”, zaś najmłodsi – dzieci z klas czwartych „dwójkami”. Wszystkie rozgrywki odbędą się w Publicznym Gimnazjum nr 4. Turnieje rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do godz. 15:00. „Zawody będą dla dzieci okazją do wykorzystania umiejętności zdobytych na pozalekcyjnych zajęciach zajęciach, zaś dla nauczycieli i koordynatora szansą na porównanie z innymi wyników swoich podopiecznych” - mówi Artur Surgut, trener koordynator EKS „Skra” Bełchatów.

 

W ramach zawartego porozumienia pomiędzy Prezydentem Miasta Bełchatowa a Energetycznym Klubem Sportowym Skra Bełchatów, samorząd pokrywa koszty związane z opłaceniem nauczycieli wf-u, zaś Skra finansuje pracę koordynatora. „W każdej z podstawówek powstały po dwie grupy zajęciowe. Dzieci w tygodniu mają do dyspozycji cztery dodatkowe godziny siatkówki. W przypadku Szkoły Podstawowej nr 5 – dwie godziny, bo ta placówka jest nieco mniejsza w porównaniu z pozostałymi i co za tym idzie jest mniejszy zakres szkoleń. Wierzymy, że stworzony projekt w perspektywie czasu przyniesie jak najlepsze rezultaty. W Bełchatowie już mamy siatkarskie perełki. Świadczą o tym chociażby sukcesy juniorów i Pawła Zatorskiego, który jest wychowankiem Skry. Być może niedługo bełchatowską Skrę zasilą kolejni zdolni bełchatowianie” - mówi Janusz Mękarski, Wiceprezydent Miasta Bełchatowa.

 

 

Autor, zamieściła: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020