joombig banner rotation images

Menu

"Giganty Sportu" pod takim hasłem w PG nr 4 odbędzie się konkurs wiedzy o bełchatowskich klubach sportowych. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Marek Chrzanowski.

 

Kto strzelił najwięcej bramek, który zawodnik Skry jest najniższy, jakie trofea na swoim koncie mają drużyny – być może właśnie z takimi pytaniami zmierzą się uczniowie klas szóstych szkół podstawowych, którzy wezmą udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bełchatowskich Klubach Sportowych „Giganty Sportu”. Trzecia edycja quizu odbędzie się już 6 marca w siedzibie PG nr 4. Początek o godz. 10:00.

 

Podobnie, jak w latach poprzednich także i tym razem chętnych do wzięcia w nim udziału nie brakuje. „Ze względu na oddziały sportowe, które istnieją w naszej szkole i współpracują z klubami GKS i SKRA tematyka sportowa dla uczniów PG nr 4 jest szczególnie bliska. Stąd pomysł na zorganizowanie tego typu przedsięwzięcie. Przez zabawę uczniowie mają okazję pogłębić wiedzę na temat naszych bełchatowskich, sportowych perełek. Konkurs propaguje także ideę zdrowej rywalizacji, grę fair play oraz zasady kulturalnego kibicowania” - mówi Anna Szczęsna, Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 4, które jest organizatorem konkursu.

 

Uczestnicy wystartują w trzyosobowych zespołach. Na drużyny będą czekać trzy etapy. W pierwszym uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z zakresu historii klubów, w drugim będą odpowiadać na pytania dotyczące zawodników i trenerów, zaś w trzecim zmierzą się z zagadkami odnośnie ubiegłego i tegorocznego sezonu. Szkoła, która najlepiej poradzi sobie ze wszystkimi pytaniami zwycięży. Nagrody czekają także na najlepiej dopingujące i przebrane zespoły. „Dla uczestników oraz wszystkich uczniów przygotowaliśmy także dodatkowe atrakcje. Mowa o wizycie reprezentacji zawodników Skry i GKSu. Będzie więc okazja, aby porozmawiać ze swoim sportowym idolem, wziąć autograf czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na finał konkursu zaprosiliśmy jeszcze jednego gościa – byłego przedstawiciela Kadry Polskiej, który na swoim koncie ma wiele sukcesów i osiągnięć. Nazwiska póki co nie zdradzamy – będzie to niespodzianka” - podsumowuje Grzegorz Muskała, nauczyciel wychowania fizycznego w PG nr 4, współorganizator konkursu.

 

Zamieścił: TK

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020