joombig banner rotation images

Menu

Turniej Bełchatów Cup 2014 rocznika 2004Chłopcy z rocznika 2004 wzięli udział w I Turnieju Piłki Nożnej „Bełchatów Cup”. Do zawodów zgłosiło się 12 drużyn reprezentowanych przez 140 zawodników.

 

W niedzielę, 9 lutego br. odbył się kolejny, trzeci Turniej z cyklu „Bełchatów Cup” pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa. Tym razem w piłkarskich zmaganiach wzięli udział dziesięciolatkowie – chłopcy z rocznika 2004. Do zawodów zgłosiło się 12 zespołów: ARPiT Koluszki, Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Andrespolia Wiśniowa Góra, Concordia Piotrków Trybunalski, Diament Zduńska Wola, APN Piotrków, UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki, Warta Sieradz, UKS Unia Boryszew. Nasze Miasto reprezentowały trzy drużyny: GKS Biały, GKS Zielony i GKS Czarny.

Podczas Turnieju obowiązywał system „każdy z każdym”. Mecze rozgrywane były jednoczenie na dwóch boiskach. Każda z drużyn rozegrała łącznie 11 meczów trwających po 15 minut. Podczas wszystkich piłkarskich spotkań padły 303 bramki.
 

Zawodnicy oczekując na kolejne mecze swoich drużyn nie mieli czasu na nudę. Dla młodych piłkarzy przygotowano sprawdzian w trzech konkurencjach: próbie mocy, polegającej na skoku w dal z miejsca, próbie żonglerki, czyli jak największej liczbie podbić piłki w ciągu 30 sek. oraz próbie dryblingu – prowadzeniu piłki slalomem między słupkami na czas.

Spośród wszystkich zawodników wyłoniono najzdolniejszych w każdej z konkurencji. W pierwszej próbie najmocniejszym okazał się reprezentant GKS-u Zielonego – Hubert Wójcik z wynikiem 196cm. Podczas drugiego zadania, w żonglowaniu nie miał sobie równych Marcel Reszka z UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki, który podbił piłkę 37 razy. Na tytuł najlepszego dryblera zasłużył Miłosz Skorupiński z Andrespolii Wiśniowa Góra – dwukrotnie pokonał tor o długości 15 metrów w 10,99 sek. Oprócz boiskowych zmagań uczestnicy zawodów mogli także skorzystać z treningu mentalnym, w czasie którego pracowali nad koncentracją, pewnością siebie i wiarą w zwycięstwo.

Podczas oficjalnego zakończenia Turnieju obecny był Prezydent Miasta Bełchatowa, Marek Chrzanowski, który pogratulował młodym adeptom piłki nożnej sportowej postawy oraz wręczył im pamiątkowe medale i puchary.

 

Autor: AR na podstawie materiałów

zamieszczonych na www.gksbelchatow.com

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zamieściła: AD-A

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020