Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów to paliwowo - energetyczna stolica Polski.  Wszystko dzięki obecności dwóch firm: PGE Kopalnia Węgla Brunatnego "Bełchatów" S.A oraz PGE Elektrownia "Bełchatów" S.A. Działalność tych dwóch zakładów przyczyniła się do szybkiego rozwoju demograficznego i gospodarczego miasta, warunkując jego dzisiejszy przemysłowy charakter.

Obok kopalni i elektrowni, w Bełchatowie prężnie rozwijają się małe i średnie przedsiębiorstwa o charakterze handlowo ? usługowym. W mieście nie brak też dyskontów, supermarketów i hipermarketów wielu międzynarodowych firm, a także przedsiębiorstw o charakterze produkcyjnym. W mieście już powstała fabryka jednego z największych na świecie producentów telewizorów cyfrowych ? firmy Humax, która tworzy w Bełchatowie kompleks elektroniczny. W kompleksie inwestycje już ulokowały takie firmy jak m.in. Tosen oraz Neotech, który obecnie wynajmuje pomieszczenia produkcyjne od Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego. Firmą planująca inwestycje przy Humax jest również Youngsung Polska.

W celu dywersyfikacji zatrudnienia mieszkańców, Prezydent Bełchatowa prowadzi politykę gospodarczą, wykorzystując szereg instrumentów ułatwiających zakładanie przedsiębiorstw nowoczesnej technologii. Na potrzeby przyszłych przedsiębiorców, stworzono m.in. Bełchatowsko ? Kleszczowski Park Przemysłowo - Technologiczny. Podstawowym zadaniem spółki jest rozwój regionu bełchatowskiego, tworzenie nowych miejsc pracy oraz dogodnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. Władze samorządowe dokładają także wszelkich starań, mających na celu włączenie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obszarów o łącznej powierzchni ok. 28 hektarów, znajdujących się w obrębie miasta.

Dużym impulsem do pobudzenia aktywności gospodarczej mieszkańców Bełchatowa jest przyjęty w 2004 roku program rewitalizacji. Projekt ten zakłada stworzenie szeregu udogodnień oraz przyjaznych warunków, służących rozwojowi obszaru znajdującego się w centrum miasta. W celu osiągnięcia założeń programu władze miasta prowadzą działania związane z odnową infrastruktury technicznej oraz estetyzacją przestrzeni publicznych. Jednym z głównych założeń projektu było dokonanie zmian w przepisach prawa lokalnego, pozwalających na zmniejszenie obciążeń podatkowych. Ulgi te dotyczyą właścicieli nieruchomości oraz przedsiębiorców prowadzących swą działalność na obszarze rewitalizowanym.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl