Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaBez kategoriiBądź lokalnym patriotą. Płać podatki w swoim mieście

Bądź lokalnym patriotą. Płać podatki w swoim mieście

Płać podatki w Bełchatowie. Plac zabaw.
Płacąc podatki w Bełchatowie wspierasz swoje miasto i jego rozwój.
Płać podatki w miejscu, w którym faktycznie mieszkasz. Rozlicz swój PIT w Bełchatowie i czerp z tego korzyści!

Kolejne wyremontowane ulice, nowe place zabaw, rewitalizacja parków, modernizacja szkół i bazy sportowej. Bełchatów wciąż się zmienia. Wszystko z myślą o jego mieszkańcach. Ten zrównoważony rozwój naszego miasta jest finansowany m.in. z udziału w podatku PIT. Chodzi o to, że odprowadzany przez mieszkańców podatek PIT jest dzielony pomiędzy budżet państwa i gminę, ale tę, którą wskażemy w zeznaniu podatkowym jako miejsce naszego faktycznego zamieszkania. Dlatego warto zadbać o to, aby część naszego podatku, trafiała właśnie do Bełchatowa. Miasta, z którego zasobów na co dzień korzystamy, miejsca, w którym żyjemy, pracujemy, spędzamy wolny czas. Dlatego płać podatki w miejscu, w którym faktycznie mieszkasz.

– Ponad połowę naszego rocznego budżetu stanowią wpływy właśnie z podatków PIT. To naprawdę ogromne pieniądze W 2022 roku było to prawie 86 mln zł. Z funduszy tych przeprowadziliśmy wiele inwestycji, zadbaliśmy o oświatę, upowszechnialiśmy kulturę i sport. Zrealizowaliśmy szereg mniejszych i większych zadań oraz projektów, które podniosły komfort życia mieszkańców. Podatnik, który rozlicza się tu w Bełchatowie, ma swój osobisty wkład w rozwój miasta. Przekazany podatek wraca do niego w postaci odnowionych dróg czy konkretnych usług i udogodnień. Dlatego zachęcam wszystkich, aby w Bełchatowie płacili swój podatek. Naprawdę warto – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Aby płacić podatki w Bełchatowie wystarczy tutaj mieszkać. Nie trzeba być zameldowanym. W przypadku podatku PIT miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest bowiem właściwy urząd skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku. Jeżeli już złożyliśmy PIT, a chcemy zmienić urząd skarbowy, trzeba wypełnić formularz ZAP-3 lub CEIDG-1 jeśli prowadzimy działalność gospodarczą. Podajemy w nich tylko imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania oraz numer rachunku bankowego, na który wpływać mają np. zwroty podatku. Wypełniony formularz można złożyć osobiście, ale też wysłać do właściwej skarbówki pocztą. Jeśli rozlicza nas pracodawca, pamiętaj aby powiadomić go o zmianie adresu zamieszkania i urzędu skarbowego.