Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaŻacy bawili się na karnawałowym balu

Żacy bawili się na karnawałowym balu

Oryginalne stroje to jeden ze stałych elementów karnawałowego balu na UPWOryginalne stroje to jeden ze stałych elementów karnawałowego balu na UPW

 

Studenci Uniwersytetu Pierwszego Wieku na wesoło zakończyli pierwszy semestr nauki. Na karnawałowym balu królowały stroje z krainy bajek oraz dawne gry i zabawy. A że działo się to w tłusty czwartek, nie brakowało też słodkich przekąsek – pączków i faworków.

 

Wzorem lat ubiegłych żacy z Uniwersytetu Pierwszego Wieku spotkali się na śródrocznej zabawie karnawałowej. Towarzyszyli im rodzice, opiekunowie i przedstawiciele miejskich placówek kultury, w których przez cały rok prowadzone są zajęcia UPW. – Po całym semestrze wytężonej pracy przyszedł czas na odpoczynek. Wszystkim studentom życzę dobrej zabawy i wielu pozytywnych wrażeń – powiedział wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.

Tradycyjnie dzieci zaprezentowały się w kolorowych i pomysłowych przebraniach. Ciekawe były też zabawy, w których żacy brali udział. Spacer z jajkiem na łyżce, „Uciekaj, myszko, do dziury”, „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy” czy rzut skarpetą do obręczy – takie między innymi atrakcje dla uczestników spotkania przygotowały studentki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie dość, że panie wystąpiły w oryginalnych strojach, to jeszcze poprowadziły zabawę tak, że dzieci były zachwycone. Pomysł z dawnymi grami podwórkowymi to strzał w dziesiątkę. Podobnie zresztą jak idea wspólnej, międzypokoleniowej zabawy.

– Cieszę się, że oba bełchatowskie uniwersytety tak prężnie działają i wzajemnie się uzupełniają. Inicjatywa „łączymy pokolenia” sprawdza się u nas już od kilku lat – dodał wiceprezydent Matyśkiewicz.

Równie dużo działo się na parkiecie. Oprócz swobodnych pląsów przy dobrej muzyce były też taneczne konkurencje z balonem w roli głównej. Na zakończenie karnawałowego balu dzieci odebrały z rąk animatorek z UTW specjalne certyfikaty znawców gier i zabaw z czasów młodości ich babć i dziadków. Był też czas na słodki poczęstunek. A ponieważ bal zbiegł się z tłustym czwartkiem, na stole nie mogło zabraknąć ani pączków, ani faworków.

 

Przypomnijmy, że dziecięcy uniwersytet powstał z inicjatywy prezydent miasta Marioli Czechowskiej. Trwa właśnie piąty rok jego działalności. Obecnie na dwóch kierunkach – filologii polskiej z dziennikarstwem i historii z archeologią – w bełchatowskim UPW kształci się blisko 40 studentów.

KZB

 

 

>>> Fotorelacja z balu karnawałowego

 

Na balu karnawałowym bawili się studenci obu kierunków UPWNa balu karnawałowym bawili się studenci obu kierunków – historii i filologii polskiej

 

Tematem przewodnim tegorocznego balu UPW były dawne gry i zabawy podwórkoweTematem przewodnim tegorocznego balu UPW były dawne gry i zabawy podwórkowe

 

W rolę animatorek wcieliły się studentki Uniwersytetu Trzeciego WiekuW rolę animatorek zabawy wcieliły się studentki bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku