Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przedszkole Samorządowe nr 4 w Bełchatowie jest jednym z najlepszych w województwie łódzkim. Podczas wizytacji przeprowadzonej przez łódzkie kuratorium oświaty „czwórka” otrzymała najwyższe noty.

 

Nauczyciele systematycznie doskonalący swój warsztat, niekonwencjonalne warunki sprzyjające indywidualnemu rozwojowi dziecka, otwartość na nowatorskie rozwiązania edukacyjne, a także pozytywne postrzeganie placówki przez rodziców i środowisko lokalne – to wyniki badań przeprowadzonych w jedynym bełchatowskim przedszkolu montessoriańskim przez łódzkie kuratorium oświaty.

 

Ocena została wydana na podstawie analizy dokumentacji, a także ankiet oraz wywiadów z nauczycielami oraz przedstawicielami organu prowadzącego i instytucji współpracujących. Dużą rolę w ocenie przedszkola nr 4 odgrywali również opiekunowie dzieci. Badaniem objęto grupę 87 rodziców. „Na opinię z kuratorium miało wpływ wiele czynników. Docenione zostały zarówno nasze metody działania, jak i koncepcja prowadzenia przedszkola wg pedagogiki Marii Montessori. Jednak najbardziej cieszą mnie pozytywne wypowiedzi rodziców i innych podmiotów na temat placówki. To rezultaty naszej dobre współpracy, która jest miarą sukcesu” – mówi Elżbieta Ceglarek, Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 4.

 

Wizytacja w „czwórce”, która odbyła się pod koniec ubiegłego roku, dotyczyła dwóch obszarów: współpracy nauczycieli w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych oraz promowania wartości wychowania przedszkolnego. W obu punktach przyznane zostały najwyższe noty – poziom A, oznaczający bardzo wysoki stopień wypełnienia wymagań przez przedszkole. Wizytatorzy dostrzegli, że nauczyciele z Montessori wspólnie organizują pracę, wybierają i realizują program wychowania, planują uroczystości, spotkania, wycieczki, a także angażują do rodziców w codzienną działalność przedszkola. Doceniona została również działalność placówki mająca na celu promocję edukacji przedszkolnej oraz koncepcji M. Montessori, jako nowatorskiego sposobu pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym, przygotowującym do szkoły, uczestnictwa w życiu społecznym oraz wyposażającym dziecko w umiejętności niezbędne w procesie uczenia się.

 

Pełna treść raportu dostępna jest TUTAJ

 

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl