Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Lekcja astronomii w ZSP 9 BełchatówLunatycy, czyli bełchatowska amatorska grupa astronomiczna zabrała maluchy z ZSP nr 9 i ich rodziców w podróż po układzie słonecznym.

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 odbyły się nietypowe zajęcia astronomii. Wzięły w nich udział dzieci z zerówek, które do wspólnej zabawy zaprosiły także swoich rodziców. Sama lekcja była zaś okazją do poznania wielu ciekawostek na temat układu słonecznego, planet i księżyca. Każdy mógł także zobaczyć przez teleskop najbliższe otoczenie czy poznać, jak działa model astronomiczny. Wszystko dzięki bełchatowskiej grupie „Lunatycy”, która „dziewiątkę” odwiedziła już po raz drugi. „Tematem przewodnim spotkania był układ słoneczny. Aby urozmaicić maluchom i ich opiekunom czas, wiedza teoretyczna była przeplatana wspólnymi zabawami ruchowymi i plastycznymi, prezentacją multimedialną czy obserwacją ruchu obrotowego. Dużą frajdę sprawiło także przedszkolakom samodzielne wprawianie ziemi w ruch obrotowy dookoła słońca” - mówi Ewa Nawrot nauczyciel ZSP nr 9. Punktem kulminacyjnym lekcji miała być bezpośrednia obserwacja księżyca przez teleskop. „Pogoda splatała jednak ogromnego figla i udało się nam jedynie obejrzeć, to co znajdowało się wokół nas” - podsumowuje Nawrot. Mimo tego zajęcia astronomii z udziałem bełchatowskich „Lunatyków” bardzo spodobały i dzieciom, i ich opiekunom.

{nomultithumb}

Lekcja astronomii w ZSP 9 Bełchatów

Lekcja astronomii w ZSP 9 Bełchatów

Lekcja astronomii w ZSP 9 Bełchatów

 

Autor, zamieściła: AD-A

Fot. ZSP nr 9

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl