Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

 Dodatkowe godziny lekcyjne, to realna pomoc dla uczniów  Dodatkowe godziny lekcyjne, to realna pomoc dla uczniów

Dodatkowe godziny przedmiotowe dla uczniów i psycholog w szkołach. Miasto wygospodarowało środki finansowe dla podległych placówek. Wszystko po to, by młodzieży, po trudnościach związanych ze zdalną nauką, łatwiej odnalazła się w szkolnej rzeczywistości.

 

Ubiegły rok dla uczniów był trudny. Obostrzenia związane z COVID -19 spowodowały konieczność wprowadzenia zdalnego nauczania. Nie wszyscy uczniowie poradzili sobie w tej nowej rzeczywistości. Nadrabianie ewentualnych zaległości z minionego roku szkolnego, umożliwi wprowadzenie do szkół dodatkowych godzin, głównie dla podstawowych przedmiotów takich jak: język polski, matematyka, historia czy biologia. Placówki same decydują, które  lekcje realizowane są w dodatkowym wymiarze, zgodnie z faktycznymi potrzebami uczniów.

 

Jednostki prowadzone przez miasto, włączając w to III LO oraz Niepubliczną Szkołę Podstawową, otrzymają na każdą z klas dodatkowo po 15 godzin lekcyjnych. W sumie na terenie miasta to ponad 2,5 tys. dodatkowych lekcji.

 

– Musimy pamiętać, że niemal cały poprzedni rok szkolny uczniowie spędzili w domach. Zdalne nauczanie w szkołach, choć prowadzone było sprawnie, bo mamy już w tym doświadczenie i odpowiednie narzędzia, nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem – mówi wiceprezydent Łukasz Politański. - Dodatkowe godziny oraz zapewniony dostęp do psychologa, to realna pomoc skierowana do uczniów — podkreśla wiceprezydent Politański.


Miasto wygospodarowało pieniądze na zapewnienie w każdej z podległych placówek godzin dla psychologa. – Bardzo trudny dla młodych ludzi był fakt wielomiesięcznej izolacji i braku kontaktu z rówieśnikami czy aktywnego trybu życia. Nie wszystkie dzieci radzą sobie, chociażby z powrotem do szkół, czy ciągłym zagrożeniem związanym z koronawirusem. Rozmowa z psychologiem może wiele zdziałać, dlatego chcemy, by w każdej placówce był gabinet oferujący taka pomoc – dodaje wiceprezydent Politański.

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl