Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Remont zaplecza kuchennego w ZSP nr 9 to jeden z większych wakacyjnych remontów w miejskich placówkachRemont zaplecza kuchennego w ZSP nr 9 to jeden z większych wakacyjnych remontów w miejskich placówkach

 

W miejskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Malowanie korytarzy, naprawa sprzętu, doposażanie sal i gruntowne sprzątanie – to tylko część z nich.


Uczniowie korzystają z wakacyjnego odpoczynku, szkoły i przedszkola przygotowują się zaś do nowego roku szkolnego. We wszystkich trwają mniejsze i większe remonty. Jak mówi wiceprezydent Łukasz Politański lato to najlepszy czas na tego typu prace.

 


– Dzieci odpoczywają, szkoły są praktycznie puste, możemy więc bez zakłócania lekcji przeprowadzić potrzebne roboty. Wakacje w naszych placówkach to więc czas wytężonej pracy. Zależy nam bowiem na tym, by ze wszystkim zdążyć do 1 września – tłumaczy wiceprezydent Łukasz Politański. – Remontujemy i modernizujemy po to, by miejskie szkoły i przedszkola wyglądały coraz lepiej, a przede wszystkim, by były coraz bardziej przyjazne i bezpieczne dla naszych uczniów – dodaje wiceprezydent Politański.

 

W czasie wakacji, właściwie we wszystkich miejskich placówkach oświatowych, prowadzone są więc bieżące remonty i prace konserwatorskie. Mowa m.in. o malowaniu ścian w szkolnych pomieszczeniach, wymianie zużytego sprzętu, naprawach stolików, krzeseł, a także innego wyposażenia. Tam, gdzie było to potrzebne, przeprowadzane są także większe roboty. W Szkole Podstawowej nr 12 wyremontowany zostanie kolejny pion sanitariatów, a także część dachu. Modernizowany jest on także w Szkole Podstawowej nr 13 i w Przedszkolu Samorządowym nr 5. W Piątce będą jeszcze odnawiane dwie sale i korytarz.


Największe prace prowadzone są w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9. Gruntowny remont przechodzi właśnie kuchnia, która każdego dnia w roku szkolnym wydaje posiłki dla 240 przedszkolaków oraz obiady dla 180 uczniów podstawówki. Wymiana podłóg i glazury ściennej, remont wentylacji oraz doposażenie pomieszczeń w nowe szafy, szafki oraz elektryczne kotły przechylne – zakres prowadzonych prac jest bardzo szeroki. Koszt tego remontu to blisko 200 tys. zł.

 


- Oprócz wspomnianych robót remontowych chcemy także wybudować punkt dydaktyczny w ogrodzie przedszkola nr 5,dzieci uczęszczające do PS 4 oraz przedszkola integracyjnego będą się mogły cieszyć z nowych i bezpiecznych placów zabaw. Na część z planowanych przez nas prac pozyskaliśmy środki zewnętrzne, m.in. z WFOŚiGW w Łodzi. Dzięki temu nasze placówki mogą się rozbudowywać i rozwijać — dodaje wiceprezydent Politański.

 

Na tym jednak nie koniec. Miasto szykuje się już do kolejnego dużego zadania. Chodzi o uporządkowanie dojazdu do Szkoły Podstawowej nr 4, tak aby był on bezpieczny, a liczba miejsc parkingowych wystarczająca.


ADA/AP

W SP 12 remontowane są m.in. łazienkiW SP 12 wyremontowane zostaną m.in. łazienki

 

W kilku miejskich placówkach przeprowadzono remont dachówW kilku miejskich placówkach przeprowadzono remont dachów

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl