Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Montaż szafek szkolnych w miejskich podstawówkach kosztować będzie ponad 405 tys. złMontaż szafek szkolnych w miejskich podstawówkach kosztować będzie ponad 405 tys. zł

 

Ruszył montaż szafek szkolnych w miejskich szkołach podstawowych. To zwycięski projekt twardy ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Szafki w ośmiu podstawówkach powinny zakończyć się do połowy sierpnia, tak by od września każdy uczeń klas IV-VIII mógł w nich zostawiać książki i zeszyty.


Wakacje to w szkołach czas intensywnych prac remontowych. Nowa sanitariaty w „Dwunastce”, wymiana oświetlenia w „Czwórce”, w „Trójce” remont dachu, czy modernizacja monitoringu w „Dwunastce” to tylko niektóre z zaplanowanych na lipiec i sierpień poważniejszych prac remontowych. W czasie wakacyjnej przerwy w nauce prowadzone są także drobniejsze modernizacje i naprawy, takie jak wymiana kranów, klamek czy drzwi, malowanie ścian w klasach, na korytarzach i w stołówkach czy naprawa wyposażenia sal lekcyjnych.

 

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach


We wszystkich miejskich podstawówkach zamontowane zostaną szafki szkolne. Prace już ruszyły, tak aby w połowie sierpnia w każdej z ośmiu szkół stały szafki. Ta inwestycja to realizacja zwycięskiego projektu twardego VI edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa Obywatelskiego Bełchatowa. Na projekt „Lekki plecak – odciążamy kręgosłupy naszych dzieci” oddano 1596 głosów. – Cieszę się, że decyzją mieszkańców zadbamy o zdrowie i prawidłową postawę naszych dzieci. Dzięki nowym szafkom uczniowie klas od czwartej do ósmej nie będą musiały dźwigać ciężkich tornistrów – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


Szkolne tornistry często ważą nawet kilkanaście kilogramów, co zdaniem ekspertów jest groźne dla kręgosłupów i postawy najmłodszych. Aby noszenie tornistrów było bezpieczne dla zdrowia, ich waga nie powinna przekraczać 15 proc. masy ucznia. Problem zbyt ciężkich plecaków mogą rozwiązać właśnie szkolne szafki.


Montowane w ośmiu szkołach podstawowych szafki są metalowe, mają półki na drobne przybory oraz wieszaki na strój na wychowanie fizyczne. Każda zamykana jest na szyfr i zapewnia naturalną cyrkulację powietrza. W Szkole Podstawowej nr 5 już zamontowano 198 szafek, kończy się także montaż szafek dla 730 uczniów w Szkole Podstawowej nr 3. – Szafki specjalnie ustawiliśmy w korytarzu prowadzącym do szatni. Zaraz po przyjściu do szkoły uczniowie będą mogli zostawić w szafce wszystkie książki i zeszyty, w czasie przerw będą więc brać tylko te potrzebne na konkretną lekcję – mówi kierownik gospodarczy w SP 3, Małgorzata Grzybowska.


Lokalizacja, układ i kolorystyka szafek różnią się w zależności od preferencji każdej ze szkół. Za to, aby każdy uczeń klas IV-VIII miał swoją szafkę miasto zapłaci ponad 405 tys. zł.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl