Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Zainteresowanie klasami siatkarskimi w podstawówkach z roku na rok jest coraz większeZainteresowanie klasami siatkarskimi w podstawówkach z roku na rok jest coraz większe

 

W bełchatowskich szkołach podstawowych trwa nabór do oddziałów sportowych. Wśród propozycji dominują klasy siatkarskie. Na młodych amatorów sportu czekają w SP nr 1 i 12. Dużym zainteresowaniem cieszy się też pomysł łączenia wychowania fizycznego z kształceniem językowym.

 

 
Dwie bełchatowskie podstawówki rekrutują kandydatów do klas sportowych. Zarówno w Jedynce, jak i Dwunastce otworzą po dwa oddziały. W szkole przy ul. Dąbrowskiego będą to klasy IV i VI, z kolei Dwunastce – VI i VII. Ponadto w SP nr 1 ogłoszono dodatkowy nabór do klasy V.

 

Innowacyjne sportowo-językowe klasy to propozycja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza. W ramach nauki przewiduje się 9 godzin wychowania fizycznego z naciskiem na zajęcia z piłki siatkowej, 5 godzin języka angielskiego oraz dodatkowe lekcje z edukacji żywienia i trening mentalny. Ponadto młodzi adepci siatkarskiej sztuki kształcić się będą pod okiem działaczy Fundacji Mariusza Wlazłego i we współpracy ze Skrą Bełchatów.


Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy sportowo-językowej w SP nr 1 należy pobrać ze strony www.szpnr1.home.pl, po czym wypełniony i uzupełniony o stosowne dokumenty (m.in. zgoda i oświadczenie rodzica o stanie zdrowia kandydata) należy złożyć w sekretariacie szkoły (ul. Dąbrowskiego 11).


Rekrutacja trwa do 30 kwietnia. Warunkiem przyjęcia ucznia jest pozytywnie zaliczony test sprawnościowy, o którego terminie zainteresowani zostaną poinformowani drogą mailową. Pod uwagę brany też będzie wynik z egzaminu językowego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie szkoły, w zakładce: nabór do nowych klas sportowo-językowych 2019/2020.


Doświadczona kadra, profesjonalne zaplecze treningowe, rozgrywki ligowe, obozy i zgrupowania – wszystko to czeka na młodzież, która zdecyduje się z kolei na naukę w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego. Tutaj pierwsze testy sprawnościowe już się odbyły. Ci, którzy chcieliby, a jeszcze się nie zgłosili, wciąż mają szansę. Rekrutacja trwa. O dodatkowym terminie egzaminu szkoła poinformuje wkrótce. Co ważne, by przystąpić do ćwiczeń sprawdzających sprawność fizyczną, uczeń musi posiadać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do uprawiania sportu.


Jak podkreślają trenerzy, jest to konieczne, ponieważ planowana liczba 10 godzin intensywnych zajęć sportowych w tygodniu, a do tego zawody, wyjazdy i obozy szkoleniowe – to spore obciążenie dla młodego organizmu, a bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest tu najważniejsze.


Więcej informacji na temat naboru do klas siatkarskich w SP nr 12 uzyskać można pod numerami telefonu: 44 633 64 21, 606 983 326 lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły (ul. Budryka 7).


Dodajmy, że obie szkoły już od kilku lat specjalizują się w prowadzeniu uczniów uzdolnionych sportowo. Obie też współpracują z SOS Siatkarskimi Ośrodkami Szkolnymi PZPS. Młodzi siatkarze z obecnych klas IV w SP nr 1 i VII w SP nr 12 bardzo chwalą sobie taki system nauki. - Gdybym miała teraz wybierać szkołę, moja decyzja byłaby taka sama. Dodatkowe godziny spędzone na sali gimnastycznej, zawody, wyjazdy, wsparcie nauczycieli i trenerów, a do tego koledzy i koleżanki, z którymi można nie tylko ćwiczyć, ale również milo spędzać czas – tak właśnie wyobrażałam sobie to miejsce – mówi Łucja, uczennica Dwunastki.


KZB

 

Nabór trwa do 30 kwietnia

 

plakat klas VII 2018 9 gazeta belchatowska

 

plakat sportowy 2019 gazeta belchatowska

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl