Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Głównym celem projektu jest rozwijanie cyfrowych kompetencji uczniów SP 3Głównym celem projektu jest rozwijanie cyfrowych kompetencji uczniów SP 3

 

37 laptopów, tablice interaktywne, tablety graficzne i projektory – to tylko część sprzętu, o jaki wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 3. Koszt całkowity projektu pn. Cyfrowa Trójk@, na który placówka pozyskała dofinansowanie z Łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, to niemal 300 tys. zł.


Komputery i multimedia towarzyszą nam dziś na każdym kroku. Także w szkołach, gdzie kreda i zielona tablica powoli odchodzą do lamusa. Uczniowie chcą zdobywać wiedzę korzystając z najnowszych rozwiązań i technologii. By sprostać tym oczekiwaniom miasto od lat przeprowadza modernizacje miejskich szkół w zakresie cyfryzacji.

 


- Dzieci są ciekawe, dzieci są aktywne, chcą się uczyć i chłoną przekazywane im przez nauczycieli wiadomości. Naszym zadaniem jest zapewnienie im bezpiecznego miejsca, w którym będą mogły uczyć się i poszerzać swoją wiedzę. Dlatego też nie szczędzimy środków na modernizację naszych szkół oraz dostosowanie ich do ciągle zmieniających się potrzeb. A zdobywanie przez uczniów umiejętności cyfrowych oraz ich doskonalenie jest dzisiaj niezwykle ważne – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za oświatę.


By jeszcze lepiej móc realizować wspomniane wyzwania, Szkoła Podstawowa nr 3 opracowała autorski projekt pn.  i zdobyła na niego ponad 250 tys. zł dotacji z Łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Największym zadaniem w ramach projektu był zakup sprzętu, który docelowo służyć będzie najmłodszym uczniom. W planach jest bowiem utworzenie osobnej pracowni informatycznej dla klas 1-3. Do szkoły trafiło już 37 laptopów z oprogramowaniem, dyski i serwery, 2 tablice interaktywne, 2 projektory, 2 zwijane ekrany, urządzenie wielofunkcyjne oraz 11 tabletów graficznych.


To jednak nie wszystko. – Zależało nam także na tym, aby dzieci, które mają problem z posługiwaniem się nowoczesnymi technologiami, mogły jak najszybciej do tego się wdrożyć. W tym celu zorganizowaliśmy zajęcia dodatkowe, w trakcie których nauczą się jeszcze lepiej korzystać z komputera – podsumowuje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Beata Walenczak – Frukacz. Wspomniane zajęcia realizowane były w dziesięciu ośmioosobowych grupach.


AP

 

 Oprócz laptopów, do szkoły trafił także m.in. tablice interaktywneOprócz laptopów, do szkoły trafił także m.in. tablice interaktywne

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl