Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas zakończenia roku akademickiego 2022/2023 wystąpił chór Pasjonata działający przy UTWPodczas zakończenia roku akademickiego 2022/2023 wystąpił chór Pasjonata działający przy UTW

 

Słuchacze bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli kolejny rok nauki. Za nimi osiem miesięcy nauki, różnych zajęć i aktywności. Podczas uroczystej gali w MCK PG E Gigantach Mocy studenci odebrali dyplomy, były gratulacje, podziękowania i życzenia.


Za nami rok akademicki 2022/2023 na bełchatowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Uroczyste zakończenie w MCK PGE Gigantach Mocy było okazją do podsumowania całorocznej pracy studentów, podziękowań oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów. Słuchaczom, a także instruktorom oraz wykładowcom, życzenia złożył wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

 


- W imieniu pani prezydent Marioli Czechowskiej oraz swoim gratuluję Państwu, że chcecie pogłębiać wiedzę, że chcecie być ze sobą. Dzisiaj nam wszystkim potrzeba wspólnych spotkań, nawiązania nowych przyjaźni. Wy w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku możecie to właśnie realizować. Dziękuję za to, że pokazujecie, że można chcieć więcej, wymagać od siebie i w siebie inwestować. Już dziś życzę także wspaniałych wakacji i powrotu na uczelnię w październiku – mówił wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.


Promocję na kolejny rok nauki otrzymali wszyscy studenci, którzy przez ostatnich kilka miesięcy realizowali modną dziś ideę lifelong learningu, czyli uczenia się przez całe życie. Jak sami mówią, udział w oferowanych przez UTW zajęciach pozwala im poszerzać horyzonty, a nauka odmładza, dodaje pewności siebie i podnosi poczucie własnej wartości. – Uniwersytet to mój drugi dom. To wspaniała sprawa, że każdy z nas może tu rozwijać swoje zainteresowania. Wszystkie moje koleżanki zachęcam, żeby też dołączyły, bo tu jest naprawdę superfajnie – mówi pani Emilianna Zając. – Mam już swoje lata, bo 76, a czuję się tu znakomicie. Na naukę nigdy nie jest za późno, zawsze warto dowiedzieć się czegoś nowego, uzupełnić swoją wiedzę, np. informatyczną - dodaje pan Lucjan Porażka. – Jest tu miła atmosfera, są uśmiechnięte twarze. A do tego możemy poznawać ciekawych ludzi. Poznałam panią, która pisze książki, odnalazła się w malarstwie. To bardzo inspirujące – podkreśla z kolei pani Alina Jaszczyk.


Z możliwości rozwoju na uczelni w minionym roku akademickim korzystało ponad trzystu seniorów. Mogli wybierać spośród kilkunastu propozycji różnych zajęć i warsztatów. Nauka języków angielskiego i niemieckiego czy informatyka to tylko kilka z nich. Nie brakowało również warsztatów kulturalnych czy prozdrowotnych. Studenci chętnie uczestniczyli w zajęciach na basenie, gimnastyki korekcyjnej czy jogi. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty ogólnorozwojowe, psychologiczne i rękodzielnicze. Seniorzy udzielaj się w sekcji turystycznej, śpiewali w chórze Pasjonata i tańczyli w grupie Super Star. Jakby tego było mało, niemal co roku wychodzą również z kolejnymi inicjatywami i propozycjami nowych zajęć, np. fotograficznych czy nordic walking.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 na UTW


Teraz przed studentami cztery miesiące odpoczynku. Na zajęciach na Uniwersytecie Trzeciego Wieku ponownie spotkają się w październiku.

 

AP

 

Gratulacje studentom UTW złożył wiceprezydent Dariusz MatyśkiewiczGratulacje studentom UTW złożył wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl