Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Na bełchatowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku swoje pasje realizuje ponad 300 seniorówNa bełchatowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku swoje pasje realizuje ponad 300 seniorów

 

Studenci bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli kolejny rok akademicki. Podczas uroczystej akademii w Gigantach Mocy były gratulacje i dyplomy uznania, oprawę muzyczną zapewnił zaś chór „Pasjonata”. Podziękowania za działalność Uniwersytetu i gratulacje za miniony, aktywny rok akademicki złożył m.in. wiceprezydent Bełchatowa – Łukasz Politański.


Wszyscy studenci otrzymali „promocję” na następny rok studiów, co potwierdziły wręczone podczas zakończenia roku akademickiego 2018/2019 dyplomy. Przed żakami cztery miesiące zasłużonego odpoczynku, jak sami zapowiadają, na zajęcia z nową energią wrócą październiku. Podczas uroczystej akademii w Gigantach Mocy słuchaczom oraz instruktorom gratulacje złożył wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański – Rozpiera mnie ogromna duma, że w Bełchatowie jest ogromna rzesza ludzi, którzy tzw. jesieni życia może być piękną i kolorową porą. Gratuluję Państwu tego, że rozwijacie swoje pasje i zainteresowania i życzę dalszego czerpania radości z nauki i zdobywania nowych doświadczeń – mówił wiceprezydent Politański wręczając list gratulacyjny od prezydenta Bełchatowa, Marioli Czechowskiej.


„ (…) Za Państwem kilka miesięcy nauki, ciekawych i rozwijających zajęć, spotkań w atmosferze przyjaźni, zrozumienia oraz wzajemnego szacunku. (…) Gratuluję wytrwałości, konsekwencji i odwagi w dążeniu do celu. Dziękuję za podejmowane inicjatywy na rzecz aktywizacji i integracji środowiska bełchatowskich seniorów, a także za wkład w promocję naszego miasta. Całej społeczności uniwersyteckiej życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Niech pasja i radość z dzielenia się pozytywną energią będą źródłem satysfakcji, uśmiechu i twórczej inspiracji” – czytamy w liście prezydent Czechowskiej.


Uniwersytet Trzeciego Wieku już od trzynastu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem bełchatowskich seniorów. Obecnie liczy ponad 300 słuchaczy, którzy udowadniają, że aktywność w życiu nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. W ofercie uniwersytetu znajdują się bowiem nie tylko zajęcia stricte edukacyjne, jak chociażby nauka języków obcych (angielski i niemiecki) czy informatyka, ale także kulturalne i prozdrowotne. Studenci chętnie korzystają z wyjść na basen, gimnastyki korekcyjnej czy jogi. Nie brakuje także ogólnorozwojowych warsztatów – psychologicznych i rękodzielniczych. Studenci udzielają się także w sekcji turystycznej, a ci z artystycznym zacięciem śpiewają w chórze Pasjonata i tańczą w grupie Super Stars.


AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl