Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Legitymacje studenckie odebrało około 30 nowych studentówLegitymacje studenckie odebrało około 30 nowych studentów

 

Odśpiewaniem „Geudeamus igitur” słuchacze bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki 2021/2022. Po wręczeniu legitymacji studentom I roku i wysłuchaniu wykładu inauguracyjnego, oficjalnie rozpoczęli kilka miesięcy nauki.

 

To już szesnasty rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród bełchatowskich seniorów. Dowodem na to jest ciągle powiększająca się studencka brać. Także w nowym roku akademickim do grona słuchaczy dołączyło około trzydziestu. żaków, którzy podczas oficjalnej w MCK PGE Gigantach Mocy z rąk wiceprezydent Bełchatowa Łukasza Politańskiego oraz dyrektora MCK Damiana Nowaka otrzymali legitymacje studenckie.


- To bardzo ważne, aby podążać za swoimi marzeniami i planami bez względu na wiek. Cieszę się, że Bełchatów może poszczycić się tak liczną grupą aktywnych i mądrych seniorów, którzy nie ustają w swojej wędrówce ku wiedzy – mówi wiceprezydent Politański, który odczytał także list prezydent Marioli Czechowskiej do studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Szanowni Państwo, rozpoczynacie dziś rok akademicki 2021/2022. Z tej okazji składam życzenia wszystkiego najlepszego, pomyślności oraz satysfakcji z wszelkich planów i zamierzeń. Jestem przekonana, że najbliższe miesiące obfitować będą w interesujące wydarzenia a także inspirujące spotkania. Każdego dnia studenci uczelni udowadniają, że bez względu na wiek i wykształcenie można realizować swoje marzenia z młodości, angażować się w życie społeczne i prowadzić aktywny tryb życia. Całej uniwersyteckiej społeczności - Wykładowcom i Słuchaczom - życzę, by ten nowy rok akademicki obfitował w pozytywne doświadczenie, pasjonujące wykłady i same udane inicjatywy – czytamy w liście prezydent Czechowskiej.

 

Podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku akademickiego studenci tradycyjnie wysłuchali także wykładu inauguracyjnego. Dyrektor MCK Damian Nowak przybliżył sylwetki Polaków, którzy tworzyli potęgę Hollywood, a konkretnie wytwórnie filmowe takie jak Warner Bross. czy MGM.


>>> Czytaj: Uniwersytet Trzeciego Wieku ma 15 lat


Program Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dużej mierze oparty jest bowiem o potrzeby i pomysłu studentów. Oferta zajęć i wykładów jest niezwykle szeroka i ciągle wzbogacana o pomysły słuchaczy. Informatyka, psychologia, języki obce, basen oraz inne formy zajęć ruchowych, jak taniec, joga czy pilates, a do tego specjalne kursy i warsztaty. Studenci mają także klasyczne wykłady akademickie o szerokiej tematyce. Dotyczą one zagadnień z dziedziny zdrowia, historii, kultury czy socjologii. Jak mówi Agnieszka Bielska, koordynator UTW, jest więc z czego wybierać. – Obserwując zapał do nauki naszych słuchaczy, można śmiało stwierdzić, że na naukę nigdy nie jest za późno. Nasz uniwersytet jest spragniony wiedzy, otwarty na nowe wyzwania i nieustannie dąży do ustawicznego rozwoju. Dlatego też stale dochodzą nowe zajęcia, które zresztą wymyślają sami słuchacze, jak chociażby koło fotograficzne – mówi Agnieszka Bielska.

 

Wszystkim blisko trzystu studentom bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzymy owocnej nauki, a także wielu nowych doświadczeń, niezapomnianych wrażeń i radości na każdy dzień.

 

AP

 

Wiceprezydent Łukasz Politański odczytał list prezydent Marioli Czechowskiej do studentów Uniwersytetu Trzeciego WiekuWiceprezydent Łukasz Politański odczytał list prezydent Marioli Czechowskiej do studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

 

 Studenci tradycyjnie odśpiewali hymn "Gaudeamus igitur"Studenci tradycyjnie odśpiewali hymn "Gaudeamus igitur"

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl