Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W Bełchatowie do egzaminu przystąpiło ponad 700 ósmoklasistówW Bełchatowie do egzaminu przystąpiło ponad 700 ósmoklasistów

 

Analizujemy wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Z danych opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że uczniowie miejskich podstawówek poradzili sobie całkiem dobrze. Szczegóły w artykule poniżej.


Ogólnopolski egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony został między 24 a 26 maja, w ośmiu miejskich szkołach podstawowych zdawało go dokładnie 747 uczniów. Wyniki testów uczniowie poznali na początku lipca. Z informacji podanych przez CEK (Centralną Komisję Egzaminacyjną) wynika, że bełchatowscy uczniowie najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim – ich średnia jest wyższa niż ogólnopolska. Język polski i matematykę napisali zaś na porównywalnym poziomie. Jeśli pod uwagę weźmiemy zaś średnią w powiecie, to ósmoklasiści z Bełchatowa wypadli najlepiej. W tabelce poniżej zestawiliśmy średnie wyniki bełchatowskie, powiatowe i ogólnopolskie.

 


Wyniki procentowe egzaminu ósmoklasisty 2022 r.

w Bełchatowie, powiecie bełchatowskim i całym kraju

 

 Przedmiot

 Miasto Bełchatów

 Powiat bełchatowski

Cała Polska

 jęz. polski  59  58  60
 matematyka  58  56  57
 jęz. angielski  72  66  67

 

 

- Jesteśmy zadowoleni z wyników naszej młodzieży. Biorąc pod uwagę fakt, że przez ostatnie dwa lata zmagaliśmy się z pandemią koronawirusa a nauczanie przez wiele miesięcy prowadzone było zdalnie, to nauczyciele dobrze przygotowali uczniów do egzaminu, za co serdecznie im dziękujemy – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański. – Systematycznie inwestujemy nie tylko w infrastrukturę szkolną, ale także w podnoszenie kompetencji kadry pedagogicznej, która stanęła na wysokości zadania. Widać, że przynosi to wymierne rezultaty – dodaje wiceprezydent Politański.


Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musiał do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie było jednak określonego minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać. Osiągnięty wynik jest jednak brany podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej: liceum, technikum albo szkole branżowej.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl