Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Do zwycięzców trafiły nagrody, które wręczył m.in. wiceprezydent Łukasz Politański Do zwycięzców trafiły nagrody, które wręczył m.in. wiceprezydent Łukasz Politański

 

Ósma edycja Bełchatowskiego Turnieju Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych za nami. Młodzież jak zwykle pochwaliła się świetną znajomością historii.

 

Konkurs, to jedno z wydarzeń towarzyszących miejskim obchodom 1 marca. Wspólnie z muzeum regionalnym zorganizowali je Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Erska” i Centralne Archiwum Strzeleckie im. gen. dywizji Janusza Głuchowskiego. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów bełchatowskich szkół średnich. Młodzież spotkała się w czwartek, 2 marca, w muzeum regionalnym. Tematem przewodnim spotkania byli oczywiście żołnierze niezłomni. To już ósma edycja Turnieju Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. I jak podkreślają współorganizatorzy, z roku na rok uczestnicy prezentują coraz wyższy poziom wiedzy na temat trudnej powojennej rzeczywistości. Pytania dotyczące walczących w tzw. drugiej konspiracji wymagały nie tylko wiedzy ogólnej, ale także szczegółowej. Rozwiązanie wojskowych skrótowców czy rozszyfrowanie pseudonimów żołnierzy wyklętych – to tylko z niektórych zadań, z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu.

 

- Gratuluję uczestnikom. Tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami w tym konkursie. Życzę dalszego rozwijania swoich pasji i historycznych zainteresowań – mówił wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

ADA

 Na młodzież czekał test wiedzy o żołnierzach niezłomnych Na młodzież czekał test wiedzy o żołnierzach niezłomnych

 

Pamiątkowe zdjęcie uczestników i organizatorów konkursu Pamiątkowe zdjęcie zwycięzców i organizatorów konkursu

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl