Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wielkimi krokami zbliża się egzamin gimnazjalny. W Bełchatowie swoją wiedzę z poszczególnych przedmiotów sprawdzi blisko 500 gimnazjalistów z miejskich szkół.

 

 

W ciągu trzech dni – 23, 24 i 25 kwietnia uczniowie III klas gimnazjów zmierzą się z zadaniami egzaminacyjnymi podzielonymi na bloki tematyczne. Wyniki egzaminów rozstrzygną, czy młodzi ludzie dostaną się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.

 

Pierwszego dnia gimnazjaliści będą musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami humanistycznymi. Test podzielony będzie na dwie części: z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Drugi dzień egzaminu upłynie pod znakiem przedmiotów ścisłych. Podobnie jak dzień wcześniej, do rozwiązania będą dwa bloki zadań. Na początek gimnazjalistów czekać będzie test z biologii, chemii, geografii i fizyki, natomiast po przerwie – egzamin z części matematycznej. Ostatniego dnia zmagań uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z języków obcych. Egzamin rozpocznie test językowy na poziomie podstawowym – obowiązkowy dla wszystkich. Kolejny, na poziomie rozszerzonym, zdadzą uczniowie, którzy wcześniej złożyli taką deklarację.

 

„Każdy trzecioklasista ma obowiązek przystąpienia do egzaminu – jest to warunek ukończenia gimnazjum. Test dla uczniów w całym kraju będzie taki sam. Prace zostaną zakodowane i sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Jeśli gimnazjalista z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu będzie go pisać w drugim terminie – w czerwcu” – mówi Elwira Antońska, Dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Bełchatowa. Zaświadczenia o uzyskanych wynikach uczniowie otrzymają w czerwcu – w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym.

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl