Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaSP 12 z certyfikatem „Szkoła w Chmurze”

SP 12 z certyfikatem „Szkoła w Chmurze”

Bełchatowska Dwunastka odebrała certyfikat "Szkoła w Chmurze" Bełchatowska Dwunastka odebrała właśnie certyfikat „Szkoła w Chmurze”, potwierdzający wysoki poziom zdalnego nauczania

 

Bełchatowska Dwunastka znalazła się w gronie placówek nagrodzonych ogólnopolskim certyfikatem „Szkoła w Chmurze Microsoft”. Wyróżnienie takie otrzymują szkoły, które mają szczególne osiągnięcia m.in. w dziedzinie efektywnego zdalnego nauczania.

 

 

– To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły. Wdrożenie tej platformy wiązało się z dużym zaangażowaniem zarówno ze strony nauczycieli, jak i uczniów oraz rodziców – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański, odpowiedzialny m.in. za oświatę.

 

Taki certyfikat mogły otrzymać szkoły, które prowadziły zdalne zajęcia za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Jak to wyglądało w praktyce? Od 25 marca, kiedy wszystkie szkoły przeszły w tryb kształcenia na odległość, w Dwunastce lekcje prowadzone były w wirtualnych klasach. Wszystko to działo się w czasie rzeczywistym – zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. Ponadto online odbywały się także posiedzenia rady pedagogicznej, szkolenia i webinaria dla nauczycieli, zebrania z rodzicami, spotkania samorządu szkolnego. W taki sam sposób pracowała również administracja.

 

Społeczność szkolna komunikowała się za pośrednictwem czatów, wideokonferencji i rozmów. Nauczyciele udostępniali uczniom materiały dydaktyczne (usługi SharePoint, OneDrive, Stream, Forms, OneNote), w tym prezentacje, filmy czy też tablice wirtualne. Co ważne, dzieci od razu mogły zadawać pytania dotyczące prezentowanych treści. Do materiałów zamieszczanych online (usługi SharePoint, OneDrive) dostęp miała cała klasa, uczniowie mogli z nich korzystać z dowolnego miejsca. Do dyspozycji zarówno nauczycieli, jak i uczniów były notesy zajęć, wirtualny kalendarz, tablica ogłoszeń czy też poszczególne moduły, które umożliwiały szybki przepływ informacji, efektywną edukację, a także indywidualizację procesu nauczania. Pomocny był w tym również Dziennik Uonet+, połączony z platformą MS Teams.

 

– Bardzo się cieszymy, że zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem „Szkoła w Chmurze”. Ostatnie miesiące dla nikogo nie były łatwe, dla nas także. Mimo to stanęliśmy na wysokości zadania i można powiedzieć, że przenieśliśmy naszą szkołę wprost do przestrzeni wirtualnej – mówi Agnieszka Ludwiczak-Maszewska, dyrektor SP nr 12.

 

Co ważne, „Szkoła w Chmurze” to nie tylko nauka, ale również czas spędzony z koleżankami i kolegami. Na platformie uczniowie mogli się ze sobą spotykać, rozmawiać, dzielić się wrażeniami.  

 

Jak czytamy na stronie organizatora projektu, „Szkoła w Chmurze” to projekt stworzony dla placówek oświatowych, które nie boją się nowych technologii, chcących zapewnić swoim uczniom możliwości nauki oraz środowisko IT na miarę XXI wieku.

KZB