Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Każdego roku z ofert bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku korzysta ponad 300 seniorów Każdego roku z ofert bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku korzysta ponad 300 seniorów

 

Znany jest już termin, a także zasady naboru na bełchatowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapisy dla dotychczasowych słuchaczy ruszają w najbliższy poniedziałek, 14 września.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku to propozycja dla seniorów, którzy chcą aktywnie spędzać czas na emeryturze. Bełchatowski UTW działający przy Miejskim Centrum Kultury proponuje bowiem szereg różnorodnych zajęć. Począwszy od informatyki, przez psychologię i naukę języków, po jogę, pilates czy zajęcia korekcyjne. Do tego specjalne kursy, wykłady, wycieczki i spotkania.

 

Każdego roku z oferty UTW korzysta ponad 300 osób. Podobna liczba miejsc czeka i w tym roku akademickim. Jak zapisać się na bełchatowski uniwersytet? Nabór rusza w najbliższy poniedziałek, 14 września. Jego zasady są jednak inne niż dotychczas.

 

Pierwszeństwo zapisu przysługuje studentom uczęszczającym na zajęcia w latach poprzednich. Osoby, które chcą kontynuować naukę, muszą w terminie 14-18 września w kasie MCK PGE Giganty Mocy złożyć wypełnioną deklarację uczestnictwa. Trzeba do niej dołączyć Legitymację Studencką oraz uiścić opłatę za uczestnictwo w zajęciach. Tym razem wynosi ona 130 zł i jest niższa niż dotychczas – ma to związek z sytuacją epidemiczną, która uniemożliwiła studentom zrealizowania pełnego programu zajęć w roku akademickim 2019/2020. Kasa Gigantów Mocy czynna jest w godz. 10:00-14:00.

 

Po pierwszym naborze będzie wiadomo ile osób chce kontynuować naukę. Jeśli zostaną wolne miejsca zostanie ogłoszona rekrutacja dla seniorów, którzy do tej pory nie korzystali z UTW. Informację w tym zakresie Miejskie Centrum Kultury ogłosi w środę, 23 września. Wiadomo już teraz, że o przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Nie więc co zwlekać z decyzją. Dla pierwszoroczniaków opłata za czesne będzie wynosić 180 zł, uiścić trzeba będzie także wpisowe (jednorazowa opłata przy zapisie do UTW), która wynosi 60 zł.

 

Więcej informacji o naborze oraz deklarację uczestnictwa można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kultury – TUTAJ.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl