Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Doadtkowy nabór do miejskich przedszkoli rusza 1 czerwca Dodatkowy nabór do miejskich przedszkoli rusza 1 czerwca

 

Ponad 30 miejsc czeka jeszcze na maluchy w miejskich przedszkolach. Rodzice, którzy wcześniej nie zapisali dziecka do żadnej z placówek, mają teraz szansę, by to zrobić.

 

Wolne miejsca są jeszcze w IPS nr 3 na os. Okrzei, w przedszkolu Montessori – PS nr 4, w PS nr 6 na os. Binków oraz w PS nr 9 na os. Dolnośląskim. Zasady rekrutacji uzupełniającej są takie same, jak w pierwszym naborze. Najpierw pod uwagę brane będą kryteria ustawowe, uwzględniające potrzeby osób mających trudniejszą sytuację rodzinną czy zdrowotną. Następnie kryteria gminne, które dotyczą głównie społecznych potrzeb rodziny. Więcej o zasadach naboru można przeczytać w artykule: Ruszył nabór do miejskich przedszkoli.

 

>>> Czytaj artykuł: Ruszył nabór do miejskich przedszkoli

 

Warto dodać, że w rekrutacji uzupełniającej udział mogą wziąć również dzieci, które do 31 sierpnia ukończą 2,5 roku. Rodzice chcący zapisać swoją pociechę do jednego ze wspomnianych przedszkoli już teraz mogą się kontaktować z ich dyrektorami. Pracownicy placówek podpowiedzą, jakie dokumenty należy złożyć i do kiedy. Dodatkowy nabór rusza 1 czerwca.

 

Pierwsza rekrutacja zakończyła się w połowie marca. W tym roku do dyspozycji w swoich placówkach miało ponad 1500 miejsc, z czego blisko 500 zarezerwowanych było dla tych, którzy po raz pierwszy będą korzystać z przedszkola. Niewielka grupa rodziców – mowa dokładnie o dwudziestu osobach – dostała propozycję zapisania dziecka do innej placówki niż ta do której aplikowała. Większość z nich z takiej właśnie możliwości skorzystała.

 

– Z satysfakcją mogę powiedzieć, że wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat, które aplikowały do miejskich przedszkoli, dostały się. Wyniki rekrutacji pokazały, że nasze zaplecze jest wystarczające – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. – To znaczy jesteśmy w stanie zapewnić miejsce w publicznej placówce wszystkim maluchom, które są w wieku przedszkolnym, mieszkają na terenie Bełchatowa i wzięły udział w naborze. To pokłosie działań, jakie  sukcesywnie realizujemy od kilku lat. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców, w ostatnich latach prezydent Mariola Czechowska sukcesywnie tworzyła w naszych placówkach dodatkowe grupy. Wszędzie tam, gdzie dało się przebudować lub zagospodarować istniejące pomieszczenia na sale dla maluchów, robiliśmy to. W ciągu kilku lat nowe oddziały uruchomiliśmy m.in. w ZSP nr 9, a także w PS nr 2 i PS nr 6, których filie analogicznie zlokalizowaliśmy w SP nr 13 i SP nr 12. Dziś mamy tego wymierne efekty. Rodzice maluchów od 3, 4, 5 i 6-letnich nie muszą się już martwić o to czy dla ich pociechy znajdzie się miejsce w miejskiej placówce. Cieszy nas, że tak wiele osób obdarza swoim zaufaniem nasze placówki. Wspólnie z ich dyrektorami oraz pracownikami dokładamy wszelkich starań, aby nasze przedszkola zapewniały małym bełchatowianom, jak najlepsze warunki i opiekę – podsumowuje wiceprezydent Politański.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl