Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Rusza nabór do miejskich przedszkoli

 

Blisko 400 miejsc przygotowało miasto dla maluchów, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola. Rekrutacja rusza 4 lutego. Zanim rodzice ostatecznie zdecydują, gdzie posłać swoje dziecko mogą skorzystać z Dni Otwartych, jakie organizują placówki.  

 

Na maluchy czeka dziewięć publicznych przedszkoli. W sumie korzysta z nich ponad 1400 dzieciaków. W nowym roku szkolnym miasto planuje otworzyć 62 oddziały, w których przygotowanych jest prawie 400 miejsc dla nowych przedszkolaków. Rekrutacja rozpocznie się 4 lutego i potrwa do 8 marca. Dokumenty trzeba złożyć w placówce, do której rodzice chcą zapisać swoją pociechę. Wszystkie potrzebne wnioski można pobrać w każdym z przedszkoli lub z ich strony internetowej.

 

Zgodnie z zapisami ustawy rekrutacja jest dwuetapowa. – Pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola ustawodawca daje również maluchom pochodzącym z rodzin wielodzietnych, z rodzin gdzie występuje niepełnosprawność, objętych pieczą zastępczą i dzieciom wychowywanym przez samotnych rodziców - mówi Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty w bełchatowskim Urzędzie Miasta. Co ważne w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci mieszkające w Bełchatowie.

 

Jeśli chętnych będzie więcej niż przewidzianych miejsc ruszy drugi etap naboru. Brane są w nim pod uwagę tak zwane kryteria lokalne. W przypadku bełchatowskich przedszkoli pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci, których oboje rodzice są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym lub prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą. Ponadto pod uwagę brane są również: miejsce zamieszkania (pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci zamieszkałe w odległości do 3 kilometrów od placówki), fakt czy starsze rodzeństwo już do danej placówki uczęszczało. – Ważne jest, aby rodzice składając wniosek o przyjęcie załączyli do niego wszystkie stosowne zaświadczenia potwierdzające określone kryteria – podkreśla Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty w urzędzie miejskim.

 

Listy przyjętych, a także niezakwalifikowanych, mają być ogłoszone 18 marca. Warto przypomnieć, że do dyspozycji są również oddziały wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych. Ponad tysiącem miejsc dysponują także placówki niepubliczne, które są dotowane przez miejski samorząd

 

W wyborze przedszkola mogą pomóc Dni Otwarte, które zaplanowane są w każdej z miejskich placówek. Rodzice i przyszłe przedszkolaki mogą więc odwiedzić wybrane przedszkole, poznać nauczycieli, zobaczyć jak wyglądają sale czy przykładowe zajęcia. Wielu opiekunom z pewnością pomoże to podjąć decyzję, którą placówkę wybrać. Każde z przedszkoli proponuje również wiele zajęć dodatkowych i kół zainteresowania od ekologicznych, przez kulinarne i matematyczne, po plastyczne i muzyczne. Ponadto jest pomoc logopedy, psychologa i pedagoga. Miasto zapewnia bezpłatne zajęcia z języków obcych dla dzieci pięcio i sześcioletnich.

 

Harmonogram Dni Otwartych:

- PS nr 1 „Pod Topolą” – 28 lutego w godz. 9:15-11,

- PS nr 2 „Akademia Bolka i Lolka” – 3, 10 i 17 lutego od godz. 15,

- IPS nr 3 –  2 marca w godz.10-12,

- PS nr 4 Montessori – 9 lutego w godz.10-13,

- PS nr 5 im. Jan Brzechwy – 10 lutego od godz. 10,

- PS nr 6 im. Marii Kownackiej – 9 lutego w godz. 15-16 oraz 1 marca w godz. 9-11,

- PS nr 7 im. Krasnala Hałabały – 7 i 28 lutego w godz. 9-11,

- PS nr 8 im. Bajkowy Zakątek – 9 lutego od godz. 15:30,

- PS nr 9  - 5 marca w godz. 9-11 oraz 6 marca w godz. 12-14.

 

AD-A

Rekrutacja potrwa od 4 lutego do 8 marcaRekrutacja do miejskich przedszkoli potrwa od 4 lutego do 8 marca

Na maluchy, które po raz pierwszy pójda do przedszkola czeka blisko 400 miejscNa maluchy, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola czeka blisko 400 miejsc

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl