Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Nabór do miejskich przedszkoli rozpocznie się 8 lutego i potrwa do 17 marcaNabór do miejskich przedszkoli rozpocznie się 8 lutego i potrwa do 17 marca

 

Blisko 400 miejsc w miejskich placówkach czeka na maluchy, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola. Rekrutacja rusza w najbliższy poniedziałek, 8 lutego. Wnioski można pobrać bezpośrednio w placówkach lub z ich stron internetowych. Nabór potrwa do 17 marca.

 

Do wyboru rodzice mają dziewięć publicznych przedszkoli. Każdego roku korzysta z nich ponad 1500 maluchów. – Dla dzieci, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola, przygotowaliśmy w naszych placówka 400 miejsc. To podobna liczba, jak chociażby rok temu. Poprzednie nabory pokazały, że miasto zabezpiecza w tym zakresie potrzeby wszystkich rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, tj. od 3 do 6 lat. Zdarzały się przypadki, że maluch uczęszcza do innej placówki niż preferowali opiekunowie, ale ważne, że dla każdego znalazło się miejsce w naszych przedszkolach – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za oświatę.

 

Nabór do miejskich placówek potrwa do 17 marca. Jego zasady są takie same, jak w latach poprzednich. Większość z nich narzuca ustawa „Prawo oświatowe”, zaś w drugim etapie rekrutacji tzw. kryteria lokalne.– W pierwszej kolejności do przedszkoli będą przyjmowane dzieci z rodzin wielodzietnych, objętych pieczą zastępczą lub wychowywane przez jednego rodzica, a także z rodzin w których występuje niepełnosprawność – dodaje Politański. Pierwszeństwo mają również maluchy mieszkające w Bełchatowie i te, które są w wieku przedszkolnym.

 

W kolejnym etapie naboru pod uwagę będą brane tzw. kryteria lokalne. Liczyć się zatem będzie to, czy oboje rodziców pracuje – tj. zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej, prowadzą własną pozarolniczą działalność gospodarczą lub uczą się w trybie dziennym. Dodatkowe punkty w procesie rekrutacji przyznawane będą m.in. za miejsce zamieszkania, a dokładniej odległość od przedszkola – pierwszeństwo będą miały maluchy, które mieszkają nie dalej niż 3 kilometry od wskazanego przedszkola. Nie bez znaczenia będzie też to, czy do placówki chodzi rodzeństwo kandydata. Dlatego tak ważne jest, aby składając wniosek o przyjęcie do danej placówki, dołączyć do niego wszystkie stosowne zaświadczenia potwierdzające określone kryteria.

 

Listy przyjętych, a także nieprzyjętych dzieci, mają być ogłoszone 24 marca. Z kolei w dniach 25-29 marca rodzice będą mieli czas, aby potwierdzić, że ich pociecha będzie uczęszczać do danej placówki. Jeśli zajdzie taka potrzeba miasto uruchomi również rekrutację dodatkową – uzupełniającą. Przewidziana jest ona na początek sierpnia.  

 

>>> Czytaj artykuł: Czas na rekrutację do zerówek i klas pierwszych

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl