Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W miejskich podstawówkach trwają półkolonie W miejskich podstawówkach trwają półkolonie

 

Blisko 5 tys. uczniów z podstawówek i 400 licealistów z bełchatowskich szkół rozpoczęło dzisiaj ferie zimowe. W tym roku wyjątkowe, ze względu na obostrzenia związane z walką z koronawirusem. Dla najmłodszych uczniów w placówkach zorganizowano półkolonie. Skorzysta z nich około 100 uczniów z klas I -IV.

 

 

W pierwszym tygodniu przerwy zimowej tj. 4-8 stycznia, zajęcia prowadzone są Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9, podstawówkach nr 5 i 12.

 

Dwunastka stawia na rozwijanie talentów uczniów. Przewidziane są między innymi bloki plastyczne, podczas których dzieci tworzyć będą maski karnawałowe, figury z masy solnej czy produkować będą ozdobne mydła. Będzie też nawiązanie do zimy, a to za sprawą przygotowywanych przez najmłodszych kul śnieżnych ze słoików, czy produkcji sztucznego śniegu. Przewidziane są również zajęcia czytelnicze, tu najmłodsi zanurzą się w świat bajek, czy powrót do starych, często już zapomnianych gier. Będzie też spotkanie z policjantem, który przypomni o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii.

 

- W naszej placówce, zajęcia dla jednej grupy prowadzi psycholog szkolny, ponieważ widzimy taką potrzebę. Dzieci podczas tych zajęć nauczą się jak radzić sobie w obecnej sytuacji, gdy miesiącami nauka odbywa się zdalnie i kiedy trzeba dostosować się do wielu obostrzeń, co dla uczniów nie jest proste – mówi dyrektor SP 12 Agnieszka Ludwiczak – Maszewska.

 

W Szkole Podstawowej nr 5 będzie przede wszystkim artystycznie. Na każdy dzień przygotowano inny rodzaj atrakcji, od muzycznych zabaw z językiem niemieckim, przez zajęcia sportowe, plastyczne, seanse filmowe, gry i zabawy po spacery na świeżym powietrzu jeśli pozwoli na to pogoda. – Ofertę dla najmłodszych skonstruowaliśmy tak, by każdy znalazł w nich coś interesującego dla siebie – mówi Ewa Kępa dyrektor szkoły.

 

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym uczestnicy półkolonii rozwijać będą swoje talenty. Będzie też sporo ruchu na świeżym powietrzu, podczas zajęć prowadzonych na boisku szkolnym. Gry, zabawy, zajęcia tematyczne wypełnią najmłodszym czas pierwszego tygodnia ferii. – Ponieważ dzieci codziennie korzystają z komputerów podczas nauki zdalnej zdecydowaliśmy, by półkolonie zorganizować bez wykorzystania sprzętu komputerowego, co pozwoli skierować uwagę najmłodszych na inne możliwości zagospodarowania wolnego czasu – podkreśla wicedyrektor zespołu Marzanna Wosik.

 

Zajęcia dla zuchów z terenu miasta i uczniów SP 1 zorganizowali w szkole przy Dąbrowskiego harcerze z 7 Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „ Kora” im. Bronisława Hellwiga „Bruna”. Tu przede wszystkim dzieci mają styczność z harcerskim systemem wychowania. Stawiane są przed nimi wyzwania zdobywają również sprawności zuchowe.

 

W drugim tygodniu ferii tj. 11-15 stycznia półkolonie zorganizowane zostaną w SP nr 4. Tu również dla uczniów przyszykowano wiele atrakcji.

 

>>> Czytaj także: Lodowe ferie z Gigantami Mocy

 

KR

W SP nr 1 na dzieci czekają m.in. zajęcia zorganizowane przez harcerzy W SP nr 1 na dzieci czekają m.in. zajęcia zorganizowane przez harcerzy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl