Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przedstawiciele służb mundurowych, świata nauki i bełchatowskich instytucji wzięli udział w konferencji poświęconej zagadnieniom bezpieczeństwa, w kontekście pedagogicznym.

 

Znalezienie odpowiedzi na pytanie jak pedagogika – jako nauka może być wykorzystywana w działalności instytucji zajmujących się profilaktyką społeczną, wsparciem społecznym i resocjalizacją - było głównym celem konferencji naukowej, która 27 marca odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Organizację przedsięwzięcia wsparł prezydent Marek Chrzanowski.

 

Ze względu na tematykę debaty, oprócz naukowców udział wzięli w niej także uczniowie bełchatowskich szkół, przedstawiciele straży miejskiej, granicznej, służb więziennych oraz osoby związane z instytucjami zajmującymi się profilaktyką uzależnień czy ośrodkami wychowawczo-resocjalizującymi. Współorganizatorem konferencji była Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie więc na sali nie zabrakło również policjantów z kilkunastu komend – na czele z insp. Renatą Kasprzyk-Papiernik, Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz z insp. dr Sławomirem Barasińskim, Komendantem Powiatowej Policji w Bełchatowie. Obradom przewodniczyli: prof. Henryk Cudak, prof. Grzegorz Ignatowski oraz dr Adam Gogacz.

 

Prelegenci w swoich wystąpieniach mówili o roli pedagogiki w przeciwdziałaniu i zapobieganiu przestępczości oraz demoralizacji, a także inicjatywom profilaktycznym adresowanym do dzieci i młodzieży. „Chcemy inspirować do jeszcze efektywniejszego działania w zakresie pomagania instytucjom resocjalizacyjnym czy profilaktycznym. Chodzi o to, żeby stworzyć rozwiązania sytstemowe, które będą pomagać profilaktyce również w placówkach szkolnych czy domach kultury” - mówił prof. Henryk Cudak ze Społecznej Akademii Nauk, która była organizatorem spotkania.

 

Swój udział w konferencji zaznaczyli też uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego z Bełchatowa, którzy zaprezentowali spektakl profilaktyczny „Na peronie”.

 

Autor, zamieściła: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl