Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ogrodzenie z piłkochwytem poprawi się komfort i bezpieczeństwo korzystających z boiska oraz widzów na trybunachOgrodzenie z piłkochwytem poprawi komfort i bezpieczeństwo korzystających z boiska

 

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 13 zyskało nowe ogrodzenie. Wymienione zostały także siatki w bramkach i siedziska na trybunach. Dzięki dotacji pozyskanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, miasto z własnego budżetu, musiało pokryć jedynie część kosztów.  

 

Metalową zniszczoną już siatkę przyszkolnego boiska zastąpiło nowe ogrodzenie z piłkochwytami wykonanymi z odpornego i elastycznego tworzywa. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort i bezpieczeństwo zarówno korzystających z boiska, jaki i widzów na trybunach. – Piłkochwyt to dziś podstawowy element wyposażenia nowoczesnych obiektów sportowych – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. - Z jednej strony jest to ochrona dla graczy i osób obserwujących, z drugiej możliwość łatwiejszego wyłapania piłek, które dostają się poza pole gry – dodaje Politański.

 

Prace przy ogrodzeniu kosztowały 125 tys. zł. Miasto ze swojego budżetu wyłożyło jednak tylko część pieniędzy – 45 tys. zł. Wszystko dzięki dofinansowaniu, które szkoła pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. 

 

Przy okazji wspomnianego remontu „trzynastka” we własnym zakresie wymieniła siatki w bramkach, zaś dzięki wsparciu miasta siedziska na trybunach. W sumie kosztowało to 4 tys. zł.

 

Modernizacja ogrodzenia przyszkolnego boiska to ostatni zaplanowany w tym roku kalendarzowym remont w SP 13. W czasie wakacji m.in. pomalowane zostały ściany w niektórych klasach, a także części korytarzy, odświeżono pomieszczenia socjalne i magazyny. Sporą modernizację przeszła świetlica szkolna. Renowacja parkietu, malowanie ścian, wymiana obudów na kaloryfery oraz stolików i krzeseł – to zakres przeprowadzonego remontu. Wszystko kosztowało miasto 16 tys. zł. Z odnowionej świetlicy dzieci korzystają od początku września.

 

ADA

Modernizacja ogrodzenia boiska przy SP 13 dobiegła końcaModernizacja ogrodzenia boiska przy SP 13 dobiegła końca

Świetlica w SP nr 13 przeszła spory remont, m.in. cyklinowanie parkietu, malowanie ścian, wymianę stolikówŚwietlica w SP nr 13 przeszła spory remont, m.in. cyklinowanie parkietu, malowanie ścian, wymianę stolików

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl