Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Maturzystom z Mickiewicza najlepiej poszedł egzamin z języka polskiegoMaturzystom z Mickiewicza najlepiej poszedł egzamin z języka polskiego

 

Maturzyści z Mickiewicza, podobnie jak ich koleżanki i koledzy w całym kraju, poznali dziś wyniki egzaminu dojrzałości. Odebrali także świadectwa maturalne, które są dla nich przepustką na studia.


W tym roku do matury w III Liceum Ogólnokształcącym podeszło nieco ponad stu absolwentów. Aby zdać, musieli uzyskać minimum 30 proc. punktów z każdego przedmiotu obowiązkowego (języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego) oraz przystąpić do jednego egzaminu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Dziś (tj. we wtorek, 5 lipca) poznali wyniki majowych egzaminu.


- Pomyślny wynik uzyskało blisko 70 procent naszej młodzieży. Porównując to z rokiem poprzednim to o około 20 proc. więcej. Bardzo dobrze poradzili sobie z językiem polskim, ich średnia jest wyższa niż ogólnopolska, co nas naprawdę cieszy. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że ze względu na pandemię koronawirusa przez większość liceum uczyli się zdalnie – mówi dyrektor III LO Ewa Mękarska. – Dzień, w którym wręczamy naszym uczniom świadectwa maturalne jest dla nas bardzo ważny, bo dzięki maturze mają oni otwarte drzwi na wymarzone przez siebie studia. Wszystkim życzymy sukcesów w dalszej nauce, a przede wszystkim pięknych, w pełni zasłużonych wakacji – dodaje dyrektor Mękarska.


Informacja o liczbie zdobytych punktów z każdego przedmiotu dostępna była dla maturzystów na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej od godz. 8:30. By zobaczyć, czy i jak uczeń zdał maturę, musiał on zalogować się do systemu – podać pesel i indywidualne hasło. Informację o wynikach abiturienci mogli też uzyskać bezpośrednio w szkole.

 

- Jestem bardzo zadowolona, wyniki są nawet lepsze, niż się spodziewałam. Mam nadzieję, ze dostanę się na studia, marzy mi się japonistyka, filologia arabska bądź hiszpańska z językiem angielskim – mówi Dominika z III LO. – U mnie również bardzo dobrze, teraz żeby tylko wszystko dalej potoczyło się tak, jak sobie wymarzyłam. A marzy mi się anglistyka lub italianistyka – dodaje Natalia. – Mimo, że deszczowy, to dla mnie dzisiaj jest naprawdę piękny dzień. Jestem bardzo zadowolona. Jak zobaczyłam wyniki, to aż się popłakałam ze szczęścia. Mam nadzieję, że dostanę się na bezpieczeństwo wewnętrze, ale teraz czas na wakacje – mówi Oliwia.


Maturzyści, którzy nie zdali jednego obowiązkowego egzaminu, mają prawo do poprawki. Egzaminy poprawkowe odbędą się 23 sierpnia. Pełne wyniki tegorocznej matury, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym i poprawkowym, zostaną udostępnione 9 września.


AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl