Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Maturzystom z Mickiewicza najlepiej poszły egzaminy z języków obcychMaturzystom z Mickiewicza najlepiej poszły egzaminy z języków obcych 


Kilkudziesięciu maturzystów z bełchatowskiego Mickiewicza, podobnie jak ich koledzy w całym kraju, odebrało dziś wyniki egzaminu dojrzałości. To ponad miesiąc później niż pierwotnie zakładano. Ma to związek z epidemią koronawirusa. Z tego samego powodu wydłużona jest rekrutacja na uczelnie wyższe.

 

 

Do tegorocznej matury w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza przystąpiło blisko 70 uczniów – 47 tegorocznych abiturientów oraz 22 osoby, które poprawiały egzaminy z lat ubiegłych. Aby zdać maturę, musieli oni zdobyć minimum 30 proc. z przedmiotów obowiązkowych. Natomiast liczba punktów z przedmiotu dodatkowego nie miała wpływu na uzyskanie świadectwa maturalnego, liczyć się jednak będzie przy rekrutacji na studia.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych maturzyści najlepiej poradzili sobie z językami obcymi - język angielski zdało go 85 proc. licealistów, język niemiecki i rosyjski - 100 proc. Maturę z języka polskiego pozytywnie napisało z kolei 73 proc. uczniów. Nieco słabiej przedstawiają się wyniki z matematyki, którą pozytywnie zaliczyło 43 proc. zdających.

 

Informacja o liczbie zdobytych punktów z każdego przedmiotu dostępna była dla maturzystów już od godz. 8:00 na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. By zobaczyć, czy i jak uczeń zdał maturę, musiał on zalogować się do systemu – podać pesel i indywidualne hasło. Informację o wynikach abiturienci mogli też uzyskać bezpośrednio w szkole.

 

– To był bardzo trudny rok. Tym bardziej cieszymy się, że wielu z naszych uczniów pozytywnie zaliczyło egzamin dojrzałości. 11 sierpnia to ważna data nie tylko dla absolwentów, ale także dla nas, nauczycieli. To właśnie dziś wręczamy naszym maturzystom świadectwa dojrzałości. Teraz przed nimi czas ważnych decyzji, wyboru uczelni i kierunku studiów. Wszystkim życzymy powodzenia i realizacji naukowych planów – mówi Ewa Mękarska, dyrektor III LO w Bełchatowie.


Przypomnijmy, że w tym roku matury odbywały się po pierwsze w czerwcu, a nie jak zazwyczaj w maju, po drugie – z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Nie odbyły się również egzaminy ustne. Wszystko przez epidemię koronawirusa. Z tego samego powodu na wyniki maturalnych zmagań uczniowie musieli czekać ponad miesiąc dłużej, termin ich ogłoszenia przesunął się z 3 lipca na 11 sierpnia.

 

Inne są także terminy sesji poprawkowej. Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu z jednego obowiązkowego przedmiotu, 8 września będą mogli podejść do niego raz jeszcze. W tym przypadku wyniki znane będą 30 września.


KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl