Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dodatkowe zajęcia przedmiotowe, a także wsparcie psychologa, pomagają uczniom na nowo odnaleźć się w szkolnej rzeczywistościDodatkowe zajęcia przedmiotowe, a także wsparcie psychologa, pomagają uczniom na nowo odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości

 

Uczniowie bełchatowskich podstawówek oraz III LO mogą korzystać z darmowej pomocy psychologicznej w swoich szkołach. Miasto pozyskało na ten cel ponad 200 tys. zł rządowej dotacji. Pieniądze będą wykorzystane także m.in. na zajęcia logopedyczne czy terapeutyczne. W sumie będzie to ponad 3 tys. dodatkowych godzin.


Jak podkreśla odpowiedzialny m.in. za miejską oświatę wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest uczniom niezwykle potrzebna. - Dla ogromnej części z nich fakt wielomiesięcznej izolacji, braku kontaktu z rówieśnikami czy aktywnego trybu życia był bardzo trudny. Nie wszystkie dzieci poradziły też sobie z powrotem do szkoły, czy ciągłym zagrożeniem związanym z koronawirusem. Rozmowa z psychologiem może wiele zdziałać, dlatego cieszę się, że udało się nam zorganizować w każdej placówce gabinet oferujący taką pomoc – mówi wiceprezydent.

 

Uczniowie mogli już z niej korzystać w ubiegłym roku. Teraz, po krótkiej przerwie, ponownie mogą liczyć na takie wsparcie. Miasto pozyskało bowiem rządową dotację - mowa o ponad 200 tys. zł - na ten cel. Pieniądze pozwoliły na zorganizowanie we wszystkich miejskich podstawówkach, niepublicznej szkole podstawowej od III Liceum Ogólnokształcącym dodatkowych spotkań z psychologiem lub pedagogiem, ale nie tylko. Są też zajęcia logopedyczne, terapeutyczne, korekcyjno-kompensacyjne oraz rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. Będą one prowadzone przez nauczycieli: psychologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych i terapeutów pedagogicznych - w zależności od potrzeb uczniów - także przez innych specjalistów.

 

Placówki realizujące program do połowy grudnia zorganizują łącznie ponad 3 tys. dodatkowych zajęć. Skorzystają z nich dzieci i młodzież, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. Co ważne, dotyczy to również dzieci, które naukę rozpoczną w roku szkolnym 2022/2023.

 

AP/ADA 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl