Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Półkolonie dla najmłodszych uczniów prowadzone będą m.in. w SP 12Półkolonie dla najmłodszych uczniów prowadzone będą m.in. w SP 12

 

Rodzice uczniów klas I-IV, na czas ferii mogą wysłać swoje pociechy na półkolonie organizowane przez szkoły podstawowe i harcerzy. W bełchatowskich placówkach z takiej formy spędzenia czasu skorzysta około 100 dzieci.Uczniowie z całej Polski w tym roku ferie mają w tym samym terminie - od 4 do 17 stycznia. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie mogą być organizowane w tym czasie żadne wyjazdy grupowe czy indywidualne. Zamknięte są hotele, pensjonaty czy wyciągi narciarskie. Dla najmłodszych uczniów bełchatowskich szkół rozwiązaniem mogą być półkolonie, które organizowane są w placówkach.


- To przede wszystkim ukłon w stronę rodziców najmłodszych uczniów, którzy z powodu obostrzeń nie mogą zapewnić swoim pociechom atrakcji w czasie ferii. Zajęcia organizowane dla dzieci w szkołach to możliwość przebywania z grupą rówieśniczą i ciekawie spędzony czas, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent miasta.


Dyrektorzy zebrali wśród rodziców informacje, czy jest zainteresowanie wysłaniem dzieci na zajęcia organizowane przez szkoły. Na tej podstawie zorganizowanych zostanie 7 grup uczniów z klas I-IV. W pierwszym tygodniu, od 4 do 8 stycznia, zajęcia prowadzone będą w Szkole Podstawowej nr 5, Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 9 oraz w „dwunastce”. W drugim terminie, od 11 do 15 stycznia, w SP nr 4.


To, co szkoła ma do zaoferowania swoim uczniom w ferie, to wspólne zabawy, gry, ruch na świeżym powietrzu, zajęcia taneczne, muzyczne czy plastyczne. Wszystko w reżimie sanitarnym, stacjonarnie, bez organizowanych wyjazdów. Zajęcia prowadzone będą od 9.00 do 13.00. Z tej formy wypoczynku uczniowie korzystają bezpłatnie. Ponoszą jedynie koszty wyżywienia.


Dodatkowe turnusy w Szkole Podstawowej nr 1 dla uczniów organizuje 7 Środowiskowy Szczep Harcerski „ Kora” im. Bronisława Hellwiga „Bruna”. Utworzone zostaną dwie grupy w pierwszym tygodniu, jedna dla Zuchów z terenu całego miasta, druga dla uczniów Szkoły Podstawnej nr 1. Te zajęcia będą odpłatne. Koszt to 22 zł od osoby za dzień.


Zgodę na organizację półkolonii w czasie ferii dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych wydało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku mogą być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach maksymalnie do 12 uczniów.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl