Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Nowa pochylnia ułatwi poruszanie się niepełnosprawnym uczniomNowa pochylnia ułatwi poruszanie się niepełnosprawnym uczniom

 

Niepełnosprawni uczniowie z Trzynastki mogą już korzystać z pochylni. Na jej budowę miasto pozyskało środki zewnętrzne - inwestycja została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

 

 

Szkoła Podstawowa nr 13 to jedna z miejskich szkół z oddziałami integracyjnymi.  By ułatwić niepełnosprawnym uczniom poruszanie się w czterokondygnacyjnym budynku, zamontowano specjalną windę oraz platformy schodowe pomiędzy poszczególnymi piętrami. Podobne platformy znajdują się również w części sportowej i na klatkach schodowych. Także szkolne toalety zaprojektowane zostały z myślą o potrzebach dzieci z niepełnosprawnością. Do całkowitego przystosowania budynku brakowało jedynie pochylni przy wejściu od strony boiska. Teraz to się zmieniło.

 

Budowa pochylni, która umożliwiła bezprogowy przejazd wózkami, ruszyła w wakacje. Oprócz podjazdu wykonany został także nowy odcinek chodnika z kostki betonowej łączący istniejący trakt z nowo wybudowaną pochylnią.

 

Całość kosztowała nieco ponad 113 tys. zł. Połowę (ok. 56,6 tys. zł) zapłaciło miasto, resztę sfinansował PFRON (56,7 tys. zł). - Cieszę się, że wniosek o dofinansowanie budowy pochylni, jaki złożyliśmy do Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, został zaakceptowany. Naszym obowiązkiem jest bowiem zapewnienie wszystkim dzieciom bezpiecznych warunków nauki i pracy. Jestem przekonana, że nowy podjazd w dużym stopniu ułatwi niepełnosprawnym dzieciom edukację, samodzielne poruszanie się, a także, co równie ważne, integrację z rówieśnikami – podkreśla prezydent Mariola Czechowska.


AP

 

 Uczniowie na wózkach mogą bez problemów wjechać do szkołyUczniowie na wózkach mogą bez problemów wjechać do szkoły

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl