Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. W przedszkolu nr 8 dzieci obchodziły jego święto.

 

25 i 26 listopadaBajkowy Zakątekobchodził Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto najpopularniejszej maskotki, która jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem i powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

 

W tych dniach każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia. Maskotki były przeróżne, od bardzo malutkich do bardzo dużych, a liczba pluszowych przyjaciół była imponująca. Oba dni obfitowały w wiele atrakcji. Pierwszego dnia święta nie zabrakło najprawdziwszego tortu, wspólnego czytania bajek o misiach oraz konkursów z nagrodami, zmagań sprawnościowych. Przedszkolaki ochoczo opowiadały różne historyjki o swoich ulubionych przytulankach. Dzieci dowiedziały się także, jak powstał pierwszy pluszowy miś. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały piękne portrety pluszaków, które można podziwiać w holu przedszkola. Wszyscy wychowankowie otrzymali na koniec dnia „małe co nieco” w postaci słodkości.

 

{nomultithumb}

 

Z kolei we wtorek, 26 listopada br. grupa czterolatków „Misie” zorganizowała Biesiadę Literacką pod hasłem „Święto Pluszowego Misia”. Do udziału w uroczystości zostali zaproszeni także rodzice. Wszyscy świetnie się bawili, tańcząc i śpiewając dobrze znane wszystkim utwory związane z pluszakami. Rodzice czytali swoim pociechom fragmenty książki „Wędrówki Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego, wspólnie oglądali także filmowe przygody misia z oklapniętym uszkiem. Podczas spotkania nie zabrakło różnorodnych konkursów i quizów, a w nagrodę zorganizowano poczęstunek z „miodkiem”, czyli z tym co niedźwiadki lubią najbardziej.

 

{nomultithumb}

 

Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta. Zostało ono ustanowione dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki – 25 listopada w 2002 roku.

 

Autor: AR

Zamieściła: AD-A

Fot. PS nr 8

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl