Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ślubowanie przedszkolaka w PS nr 4 BełchatówBlisko pięćdziesiąt maluchów z Przedszkola Samorządowego nr 4 zostało pasowanych na przedszkolaka. Uroczystość odbyła się w piątek, 15 listopada br.

 

„Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważny moment w życiu naszych wychowanków, ich rodziców, a także samej placówki. Od tej chwili dzieci są już prawdziwymi przedszkolakami. Oznacza to także, że maluchy zaadaptowały się w naszej placówce, dobrze się w niej czują i lubią spędzać tutaj czas” - mów Elżbieta Ceglarek, Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 4 w Bełchatowie. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, jakie zdobyły podczas pobytu w przedszkolu. Śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły. Jak przystało na prawdziwe ślubowanie maluchy złożyły uroczystą przysięgę montessorka. Każdy pasowany przedszkolak otrzymał także pamiątkowy dyplom. Dla swoich młodszych kolegów niespodziankę przygotowały także starsze przedszkolaki. Właśnie dla nich starszaki zatańczyły specjalny montessoriański „Taniec Żywiołów”. Nie zabrakło też radosnych piosenek i wierszyków.

 

{nomultithumb}

Ślubowanie na przedszkolaka - Przedszkole Samorządowe nr 4 Bełchatów

 

Przedszkole Samorządowe nr 4, to jedyna placówka w Bełchatowie, która pracuje według pedagogiki Marii Montessori. Jednym z wyróżników metody montessoriańskiej są grupy wymieszane wiekowo. Dzięki temu dzieci starsze uczą się pomagać młodszym, zaś młodsze nabywają dobre nawyki od swoich starszych kolegów. Maluchy przebywają w naturalnym dla dorosłych środowisku, gdzie są ludzie w różnym wieku.

 

Autor, zamieściła: AD-A

Fot. PS nr 4 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl